Sisukord
Kolumnistid
Postimees
15.10.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Linnahalli remondiplaan peab kevadeks tehtud olema Palju õnne Tagakülg Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Esikülg 15.10 33 kuud ja 850 000 eurot võimuparteidele Sisserändevastased avaldasid Tallinnas meelt Bussijuht keeldus pimedale naisele sooduspiletit müümast Majandus majanduse spalta parem majanduse spalta vasak Elisa juht: Euroopa vajab dramaatilisi muutusi Välismaa «Loodan, et jumala halastus juhib sind islami ilu juurde» Välismaa lühiuudised Taani imaam: demokraatia ja islam ei sobi kokku Kohus ootab Mas’i traagilisel päeval Arvamus Külli Taro: valitsussektori töötajate arvu vähendamisest võiks saada muutuste vedur Juhtkiri: kes vajutas päästikule? Vastulause: tõrvikurongkäik peab Eesti rahvast ühendama (1) Rein Veidemann: eestikeelsuse kaitseks Postimees 1933. aastal: petlik «kõva käe» ihalus Päeva karikatuur: Vene karu taob trummi Vahur Kersna: elutilk ja põrgulake Peeter Einola: suurema Eesti uks on avatud! Kultuur Postimehe kino alustab «Sipelgapesaga», tulevad ka esilinastused Varres ja Kangro- argise varjatud külg Herkki-Erich Merila fotonäitus: kilekotid ja kehad — fotokunsti võimalikkusest fotoüledoosiga ühiskonnas Sport Spordi lühiuudised 15.10 Euroliiga alustab, kaks eestlast platsil Kogemustest kahetiste tunneteni Mis juhtus Hollandi jalgpalliga? Tallinn Linnahalli remondiplaan peab kevadeks tehtud olema Tarbija Haisev peldik jääb minevikku Kemmergupiltidest sai hobi Tartu Teele Arak: Arena Tartu projektikaustast ja kaasamisest Jüri Kõre: Lissabon ja leedlambid, Emajõe kaldapiirded ja linnahall Puud loovutavad platsi jalgpallile Muuseumid kutsuvad vaheajal avastusmängudele Niisugune ongi õnnelik ruum Tartu kesklinna lisandub 300 uut korterit Õuduste õhtu innustab ka lugema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vahur Kersna: elutilk ja põrgulake

2 min lugemist
Vahur Kersna FOTO: Kaido Sinimaa

Mitmeis paigus maailmas on alkoholi tarbimise eest ette nähtud brutaalseid karistusi, ent inimlikke ihasid pole kuskil kunagi lõpuni kängitseda suudetud ja alkoholi tarbimine kasvab,  kirjutab ajakirjanik Vahur Kersna.

Tellijale Tellijale

Alkohol on tänapäeva maailmas keelatud 14 riigis. Lisaks mõnes India provintsis. Kõige karmimalt karistatakse hunditulise tootjat, müüjat või tarbijat Saudi Araabias. Sõltuvalt sotsiaalsest staatusest tuleb arvestada avalikus kohas kuni 500 piitsahoobiga piki jalataldu või selga. Kui patune peksu ja häbi üle elab, võib järgneda ka vangla.

Kui tahes brutaalsed keelud ja karistused pole aga suutnud inimlikke ihasid kunagi kuskil lõpuni kängitseda. Iraanis mõisteti 2012. aastal surma kaks kodanikku, kes olid alkoholiga kauplemise eest teeninud juba korduvalt 160 piitsahoopi. Samal aastal tuvastas kahe kuu jooksul Teheranis läbiviidud politseikontroll, et lausa 26 protsenti autojuhtidest oli tarvitanud põrgujooki.

14.10.2015 16.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto