Sisukord
Kultuur
Tänane leht
17.10.2015
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Lõuna-Euroopas oli juba ammu halba aimata Uus vasikas aias Tagakülg Võrus põrus narkokontrollis 76 ajateenijat Simson kandideerib Savisaare kõrval Keskerakonna esimeheks Vana mees tahab tööriistu tagasi eesti lk 4 lühiuudised 1710 esikülg Välismaa lühiuudised Parim loodusfoto tehti vihmas liduvast jänesest Laevakaitsjad saavad peagi koju Välismaa Välismaa lühiuudised Türgi sõjavägi tulistas alla Süüriast riigi õhuruumi sisenenud õhusõiduki Briti teadur: Brexit viiks tõenäoliselt Šotimaa lahkulöömiseni Arvamus Eesti rahva nimel Asendamatu liider Nädala nägu: Suhete korraldaja Mugavust ja mõnu! Peeter Langovits: tagasivaade Daniel James Colli veste: Armastus karri vastu Juhtkiri: kutsealuste šokeeriv vahelejäämine kaitseväes Edward Lucas: Eesti ID-kaart on toetuspunkt, mida Archimedes otsis Henrik Roonemaa: raamat sellest, miks tuleb vahetada parooli Olev Remsu: kõik piirid on ajutised Päeva karikatuur Kultuur Üks tilk õnne tõrvapotis Nädala album. Üsna cool küte Suure entsüklopedisti kirjutuskera Aja auk. Mees, kes leiutas kaheksakümnendad Noored lennud Mida arvab Postimehe žürii kassetist «Lennud unes või ilmsi»? Luulehetk – hetk luules «Õnne 13» arvustus: 19 000 minutit minu elust Sport Spordi lühiuudised Peep Pahv: spordi dilemma – vägevad emotsioonid ja kainestavad külmad arvud Eesti hinnatuim ralliklass kaob ajalukku Rahvusvaheline korvpall on kui raha neelav must auk? Tarbija Jurist vastab Tööl ei pea kannatama AK Andrus Järg: anname Y-generatsioonile tiivad ja linnutee Nädala album. Üsna cool küte Ahmetovi Salong-teater Kõik piirid on ajutised Aja auk. Mees, kes leiutas kaheksakümnendad Mida arvab Postimehe žürii kassetist «Lennud unes või ilmsi»? Noored lennud Lasteaiadetektiiv ja Une-Mati «Paljas mees» tekitab sensatsiooni! Viimane veerg Edgar Savisaare teadaanne kaitsepolitseile Peeter Langovits: tagasivaade Edward Lucas: Eesti ID-kaart on toetuspunkt, mida Archimedes otsis Olev Remsu: kõik piirid on ajutised Arter Saatuslik pulmareis Šotimaale 30 aastat hiljem Eesti just muutus! Tuntud inimesed meenutavad, kus nad olid, kui kuulsid olulistest uudistest Ettevõtja Jüri Käo intervjuus Priit Pulleritsule: Kõik ideed vana majanduse arendamiseks tulevad uuest majandusest Ainult täiskasvanutele: patuparadiis Viimsis Justin Petrone: Hipsterid vallutagu ka Pelgulinn ja Tallinna mäed Kristo Elias: reisil saadud kogemusi rahas ei mõõda Salapärane elus ja filmis Kuku jätkab boheemlaslikus stiilis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Üks tilk õnne tõrvapotis

3 min lugemist
Jan Kausi raamatu «Tõrv» esitlus FOTO: Liis Treimann

Läinud talvel lugesin ühe hooga läbi suure osa eesti algupärastest novellidest, mis 2014. aastal raamatuis ja ajakirjades ilmusid, ning matemaatilise korrapärasusega sattusin mõnele Jan Kausi kirjutatud loole.

Novellid, sketšid ja jutustused võivad siis, kui need ilmuvad mõnes eesti kultuuriajakirjas (neid loeb viimaste uuringute järgi kaks ja pool inimest, kellest pool on poole kohaga töötav korrektor), mõistetavatel põhjustel eesti laiadele lugejate massidele (neid on viimaste uuringute järgi kuus inimest, kellest viis on kulka kirjanduspreemia žürii liikmed) tabamatuks jääda.

Tellijale Tellijale

Sellest on tuline kahju, sest tollesama loorbereid ja krüsanteeme pigem romaanidega lõikava Jan Kausi lühivormilooming on väga mitmekesine ja põnev, kohati lõbus, kohati tõsine, sageli teravmeelne.

Jutustus «Tõrv», mis ilmus sel sügisel raamatuna, ei tule kindlasti vastu kellegi ootustele ega nägemusele sellest, kuidas ja mida peaks Kaus kirjutama. «Tõrv» ei ole piisavalt lühike mahtumaks muretult Vikerkaarde või Loomingusse ega piisavalt pikk haaramaks lugejat mitmeks päevaks. Taskuformaadis ja nõks üle sajaleheküljeline jutt on piisav sisustama üht õhtut, üht linnadevahelist bussi- või rongisõitu.

16.10.2015 19.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto