Sisukord
Võrkpall
Postimees
15.10.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Linnahalli remondiplaan peab kevadeks tehtud olema Palju õnne Tagakülg Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Esikülg 15.10 33 kuud ja 850 000 eurot võimuparteidele Sisserändevastased avaldasid Tallinnas meelt Bussijuht keeldus pimedale naisele sooduspiletit müümast Majandus majanduse spalta parem majanduse spalta vasak Elisa juht: Euroopa vajab dramaatilisi muutusi Välismaa «Loodan, et jumala halastus juhib sind islami ilu juurde» Välismaa lühiuudised Taani imaam: demokraatia ja islam ei sobi kokku Kohus ootab Mas’i traagilisel päeval Arvamus Külli Taro: valitsussektori töötajate arvu vähendamisest võiks saada muutuste vedur Juhtkiri: kes vajutas päästikule? Vastulause: tõrvikurongkäik peab Eesti rahvast ühendama (1) Rein Veidemann: eestikeelsuse kaitseks Postimees 1933. aastal: petlik «kõva käe» ihalus Päeva karikatuur: Vene karu taob trummi Vahur Kersna: elutilk ja põrgulake Peeter Einola: suurema Eesti uks on avatud! Kultuur Postimehe kino alustab «Sipelgapesaga», tulevad ka esilinastused Varres ja Kangro- argise varjatud külg Herkki-Erich Merila fotonäitus: kilekotid ja kehad — fotokunsti võimalikkusest fotoüledoosiga ühiskonnas Sport Spordi lühiuudised 15.10 Euroliiga alustab, kaks eestlast platsil Kogemustest kahetiste tunneteni Mis juhtus Hollandi jalgpalliga? Tallinn Linnahalli remondiplaan peab kevadeks tehtud olema Tarbija Haisev peldik jääb minevikku Kemmergupiltidest sai hobi Tartu Teele Arak: Arena Tartu projektikaustast ja kaasamisest Jüri Kõre: Lissabon ja leedlambid, Emajõe kaldapiirded ja linnahall Puud loovutavad platsi jalgpallile Muuseumid kutsuvad vaheajal avastusmängudele Niisugune ongi õnnelik ruum Tartu kesklinna lisandub 300 uut korterit Õuduste õhtu innustab ka lugema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kogemustest kahetiste tunneteni

3 min lugemist
Robert Täht on just meeskonna Horvaatia vastu võidule aidanud. Tagaplaanil peatreener Gheorghe Cretu, abitreener Rainer Vassiljev ja füsioterapeut Siret Kalbus. FOTO: Tairo Lutter

Kogu suve pidevalt koos treeninud Eesti võrkpallikoondise esitus EMil tekitas kahetisi tundeid. Viimaseks jäänud kohtumises oldi suurüllatusele ülilähedal, ent veerandfinaali pääses ikka soosik. Mäng Serbiaga algas ootamatult, serblaste liider Aleksandar Atanasijevic oli kahvatu ja saadeti kiiresti pingile. Eestil õnnestus pea kõik, serblased patustasid palju vigadega. 2:0 eduseis anti aga käest,  Atanasijevic võttis end kokku, tõi oma meeskonna mängu tagasi ja juhtis võidule. Tal on kõrgetasemeliste mängude kogemusi ja räägitagu mida tahes, need maksavad sellisel hetkel.

Tellijale Tellijale

Kuigi keegi poleks osanud sellist etendust oodata ja meeskond justkui ületas end, oli kaotus valusast valusam. Nagu tunnistas koondise 36-aastane kapten Kert Toobal, oli see tema jaoks lausa karjääri valusaim ja võttis kogenud mehel koguni silma märjaks. See näitas hästi, kui suur oli see võimalus, mis käest lasti. Süües kasvab ju isu.

Kui kogu finaalturniirile tagasi vaadata, siis kokku võideti kuus geimi: üks Prantsusmaalt, kolm Horvaatialt ja kaks Serbialt. Itaaliast, Prantsusmaast ja Serbiast kõrgema klassiga meeskondi on EMil raske leida. Esialgne eesmärk ehk alagrupist edasi pääsemine sai saavutatud ülikindlalt, kui Horvaatiast saadi grupi viimases ja otsustavas kohtumises jagu 3:0. Ühtegi «matsipakki» ei saadud. Mäng-mängult harjuti kõrge tasemega, kohati nauditi mängimist ka «suurte vastu».

14.10.2015 16.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto