K, 7.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ahmetovi Salong-teater

Tagasivaade 57
Peeter Langovits
, fotograaf
Ahmetovi Salong-teater
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Salong-teatri avamine
Salong-teatri avamine Foto: Peeter Langovits

15. oktoobril 1994 kogunesid teatrihuvilised keskpäevaks Tallinnas Kaarli pst 9 hoovile, et saada osa uue väiketeatri sünnist. Enne kui Salong-teatri avamiseni jõuti, tutvuti mängukavaga, milles leidus midagi igaks päevaks. Puhkepäevadel anti kaks etendust päevas, sealhulgas lasteetendusi.

Erateatri rajas 1992. aastast tegutsenud Ahmetov Management. Tänu arvukatele toetajatele jõuti temperamentse, tatari juurtega eesti näitleja ja lavastaja Dajan Ahmetovi lennukast ideest kiiresti tegudeni.

Salong-teatri kunstilist juhti Dajan Ahmetovit, mantlihõlmad laiali, võis peagi näha-kuulda koos näitlejate Alar Pintsaare ja Andrus Varustini ning teatri direktori Tarmo Kiviväliga teatrisse viiva trepi varikatusel. Lustaka etteaste järel peeti tänu- ja avakõned. Pidulik lindilõikamine usaldati teenekale näitlejale Salme Reegile.

Tagasi üles