Sisukord
Arvamus
Tänane leht
16.10.2015
Eesti Kremli meediamõõk rapsib Eestis pooltühja Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne majanduse lühiuudised Eesti lühiuudised Meditsiiniteadlane tõestas Lennart Meri hüpoteesi Portugali narkopoliitika – kas võluvits ka Eestile? Portugal jätab õiguse olla narkomaan Majandus majanduse lühiuudised Peaministri elukaaslane sattus OÜ-tamise tulipunkti 1500 Eesti ettevõtet hiilivad jäätmete käitlemisest kõrvale Välismaa Paavstiloss Vahemere läänekaldal Türgi lajatas meediakeeluga Välismaa lühiuudised Euroopa tahab Türgi abi, aga tingimustega Arvamus Vene lennundusekspert: MH17 kukutanud rakett tulistati separatistide alalt Postimees 1910. aastal: rikka naese otsimine Anne-Marie Le Gloannec: Putin sõlmib Süürias otsad kokku Juhtkiri: kahtluse vastu saab vaid faktidega Jaanus Piirsalu: Elmo Nüganeni seansid Moskvas Päeva karikatuur Raul Rebane: poliitiline enesetapp otse-eetris Jüri Vendik: korralikud inimesed Kremli valede ahelais Kultuur In memoriam Arvo Raimo Sport Kergejõustiklased ootavad alaliidult raha suhtes selgust Spordi lühiuudised Cretu: seitsmendasse taevasse jõudmisest jäi puudu väga vähe Tallinn Reisisadama ümbrus muutub paari aastaga tundmatuseni Tarbija Paavstiloss Vahemere läänekaldal Tartu Tartus kerkib lasteaiatasu hüppeliselt Ihaste elanikud saavad lõpuks kaupluse Džungel meelitab kesklinnast eemale Vaheaeg pakub õpilastele meisterdamist ja festivale Merle Jääger: istuge rahulikult ja vaadake, kuidas Emajõgi voolab Uus ringristmik kubiseb tulbisibulatest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raul Rebane: poliitiline enesetapp otse-eetris

2 min lugemist
Väljavõte ETV saatest "Vabariigi kodanikud". FOTO: ETV

Sellega sai teisipäeval saates «Vabariigi kodanikud» hakkama Kristiina Ojuland. Alguses oli saade kulgenud tema dirigeerimisel, teised esinejad olid vähem kogenud ja endine välisminister oli saanud rääkida kõike, mida tahtis. Ta kutsus korduvalt kõiki inimesi Toompeale kolmapäevasele miitingule, sai rääkida oma partei ideoloogiast ja lasta lahti valitsust. Tore propagandaaktsioon, tundus, kirjutab meediaekspert Raul Rebane.

Tellijale Tellijale

Aga nagu seda tihti juhtub, kes kuuske silmas peab, see kadakale komistab. Küsimusele, kas sealsamas stuudios olnud mustanahaline Hiiumaa noormees Carl Tuulik on eestlane, vastas Ojuland, et kahjuks või õnneks ta ei ole ekspert ja ei oska öelda. Nagu ei midagi erilist, aga siiski algas resonants, alguses internetis, sotsiaalmeedias ja järgmisel päeval ka paljudes-paljudes töökohtades.

Tal läks sassi oma erakond ja rahvas. Ta ei tahtnud pahandada oma toetajaskonda, aga alahindas, kui erinevad on tema jüngrite ja enamiku inimeste arusaamised. Seepärast otsis ta otsesele küsimusele mitteotsest vastust, aga läks metsa. Hiljem üritas ta oma juttu küll väikese neegrilapse vannitamise looga pehmendada, aga juba hilja. Noolt vilistades tagasi ei kutsu.

«Teistsuguseid ei taha!» tõestamiseks valis ta objekti, kes tunnetuslikult on just oma. Kui sellest üle ei saa ja omaks ei tunnista, siis edasi on juba veretunnused ja Nürnbergi seadused. See oli aga ühe teise riigi ja filosoofia nurgakivi. Eestis selle maailmavaate edu aastal 2015 ennustada on võimatu, hoolimata sellest, et Ojuland on varem rääkinud, kuidas «valge rass on hädaohus».

15.10.2015 17.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto