Sisukord
Kultuur
Tänane leht
17.10.2015
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Lõuna-Euroopas oli juba ammu halba aimata Uus vasikas aias Tagakülg Võrus põrus narkokontrollis 76 ajateenijat Simson kandideerib Savisaare kõrval Keskerakonna esimeheks Vana mees tahab tööriistu tagasi eesti lk 4 lühiuudised 1710 esikülg Välismaa lühiuudised Parim loodusfoto tehti vihmas liduvast jänesest Laevakaitsjad saavad peagi koju Välismaa Välismaa lühiuudised Türgi sõjavägi tulistas alla Süüriast riigi õhuruumi sisenenud õhusõiduki Briti teadur: Brexit viiks tõenäoliselt Šotimaa lahkulöömiseni Arvamus Eesti rahva nimel Asendamatu liider Nädala nägu: Suhete korraldaja Mugavust ja mõnu! Peeter Langovits: tagasivaade Daniel James Colli veste: Armastus karri vastu Juhtkiri: kutsealuste šokeeriv vahelejäämine kaitseväes Edward Lucas: Eesti ID-kaart on toetuspunkt, mida Archimedes otsis Henrik Roonemaa: raamat sellest, miks tuleb vahetada parooli Olev Remsu: kõik piirid on ajutised Päeva karikatuur Kultuur Üks tilk õnne tõrvapotis Nädala album. Üsna cool küte Suure entsüklopedisti kirjutuskera Aja auk. Mees, kes leiutas kaheksakümnendad Noored lennud Mida arvab Postimehe žürii kassetist «Lennud unes või ilmsi»? Luulehetk – hetk luules «Õnne 13» arvustus: 19 000 minutit minu elust Sport Spordi lühiuudised Peep Pahv: spordi dilemma – vägevad emotsioonid ja kainestavad külmad arvud Eesti hinnatuim ralliklass kaob ajalukku Rahvusvaheline korvpall on kui raha neelav must auk? Tarbija Jurist vastab Tööl ei pea kannatama AK Andrus Järg: anname Y-generatsioonile tiivad ja linnutee Nädala album. Üsna cool küte Ahmetovi Salong-teater Kõik piirid on ajutised Aja auk. Mees, kes leiutas kaheksakümnendad Mida arvab Postimehe žürii kassetist «Lennud unes või ilmsi»? Noored lennud Lasteaiadetektiiv ja Une-Mati «Paljas mees» tekitab sensatsiooni! Viimane veerg Edgar Savisaare teadaanne kaitsepolitseile Peeter Langovits: tagasivaade Edward Lucas: Eesti ID-kaart on toetuspunkt, mida Archimedes otsis Olev Remsu: kõik piirid on ajutised Arter Saatuslik pulmareis Šotimaale 30 aastat hiljem Eesti just muutus! Tuntud inimesed meenutavad, kus nad olid, kui kuulsid olulistest uudistest Ettevõtja Jüri Käo intervjuus Priit Pulleritsule: Kõik ideed vana majanduse arendamiseks tulevad uuest majandusest Ainult täiskasvanutele: patuparadiis Viimsis Justin Petrone: Hipsterid vallutagu ka Pelgulinn ja Tallinna mäed Kristo Elias: reisil saadud kogemusi rahas ei mõõda Salapärane elus ja filmis Kuku jätkab boheemlaslikus stiilis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aja auk. Mees, kes leiutas kaheksakümnendad

2 min lugemist
The Buggles- Video Killed The Radio Star FOTO: Kuvatõmmis

Vanas Roomas olid asjalood sedamoodi seatud, et rikkad said endale lubada luksust süüa õhtust kodus, vaestel aga polnud köökigi, teenijatest rääkimata, ja nii pidid nemad leppima tänavatoiduga. Tänapäeval on üldiselt vastupidi. Nii et toimunud on 180-kraadine pööre, milleks on aega läinud umbes seitseteist sajandit.

Tellijale Tellijale

Üks rikaste ja vaeste võrdsustajaid oli helitehnika areng. Kui bändi ja orkestrit said mõned napid sajandid tagasi endale koju kutsuda vaid ülirikkad, siis Thomas Alva Edisoni jumalavallatu leiutis aastast 1877 ehk fonograaf lükkas tee lahti massilisele privaatluksusele. Esialgu läks kõik mõõdetud sammudega mõistagi, aga kõik märgid viitasid sinnapoole, et nii ei jää. Ei jäänudki. Vaharullide asemele astusid heliplaadid, tummfilmi vahetas välja helifilm, raadio hakkas hiljem pilti näitama. Edasi on veelgi kiiremas tempos läinud.

7. septembril 1979 seitsmetollise singlina ilmunud ja esiotsa raadiohitiks saanud The Bugglesi suurim ja tõtt-öelda ainus hitt, tugevalt Kraftwerki vormist ja vaimust mõjutatud lihtsakoeline ja haarav sündipopp «Video Killed The Radio Star» laiutas sama aasta oktoobris 16 maa edetabelite tippudes, aga üle aegade kuulsaks sai siiski kröömike hiljem. Pala video oli nimelt üldse see kõige esimene video, mille paiskas 1. augustil 1981. aastal kell 12.01 eetrisse täiesti uudse kontseptsiooniga telejaam MTV, markeerides sellega muusikavideo kui uue meediumi triumfikäigu algust.

16.10.2015 19.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto