Sisukord
Arter
Tänane leht
17.10.2015
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Lõuna-Euroopas oli juba ammu halba aimata Uus vasikas aias Tagakülg Võrus põrus narkokontrollis 76 ajateenijat Simson kandideerib Savisaare kõrval Keskerakonna esimeheks Vana mees tahab tööriistu tagasi eesti lk 4 lühiuudised 1710 esikülg Välismaa lühiuudised Parim loodusfoto tehti vihmas liduvast jänesest Laevakaitsjad saavad peagi koju Välismaa Välismaa lühiuudised Türgi sõjavägi tulistas alla Süüriast riigi õhuruumi sisenenud õhusõiduki Briti teadur: Brexit viiks tõenäoliselt Šotimaa lahkulöömiseni Arvamus Eesti rahva nimel Asendamatu liider Nädala nägu: Suhete korraldaja Mugavust ja mõnu! Peeter Langovits: tagasivaade Daniel James Colli veste: Armastus karri vastu Juhtkiri: kutsealuste šokeeriv vahelejäämine kaitseväes Edward Lucas: Eesti ID-kaart on toetuspunkt, mida Archimedes otsis Henrik Roonemaa: raamat sellest, miks tuleb vahetada parooli Olev Remsu: kõik piirid on ajutised Päeva karikatuur Kultuur Üks tilk õnne tõrvapotis Nädala album. Üsna cool küte Suure entsüklopedisti kirjutuskera Aja auk. Mees, kes leiutas kaheksakümnendad Noored lennud Mida arvab Postimehe žürii kassetist «Lennud unes või ilmsi»? Luulehetk – hetk luules «Õnne 13» arvustus: 19 000 minutit minu elust Sport Spordi lühiuudised Peep Pahv: spordi dilemma – vägevad emotsioonid ja kainestavad külmad arvud Eesti hinnatuim ralliklass kaob ajalukku Rahvusvaheline korvpall on kui raha neelav must auk? Tarbija Jurist vastab Tööl ei pea kannatama AK Andrus Järg: anname Y-generatsioonile tiivad ja linnutee Nädala album. Üsna cool küte Ahmetovi Salong-teater Kõik piirid on ajutised Aja auk. Mees, kes leiutas kaheksakümnendad Mida arvab Postimehe žürii kassetist «Lennud unes või ilmsi»? Noored lennud Lasteaiadetektiiv ja Une-Mati «Paljas mees» tekitab sensatsiooni! Viimane veerg Edgar Savisaare teadaanne kaitsepolitseile Peeter Langovits: tagasivaade Edward Lucas: Eesti ID-kaart on toetuspunkt, mida Archimedes otsis Olev Remsu: kõik piirid on ajutised Arter Saatuslik pulmareis Šotimaale 30 aastat hiljem Eesti just muutus! Tuntud inimesed meenutavad, kus nad olid, kui kuulsid olulistest uudistest Ettevõtja Jüri Käo intervjuus Priit Pulleritsule: Kõik ideed vana majanduse arendamiseks tulevad uuest majandusest Ainult täiskasvanutele: patuparadiis Viimsis Justin Petrone: Hipsterid vallutagu ka Pelgulinn ja Tallinna mäed Kristo Elias: reisil saadud kogemusi rahas ei mõõda Salapärane elus ja filmis Kuku jätkab boheemlaslikus stiilis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Saatuslik pulmareis Šotimaale

2 min lugemist
«Võõramaalase» peategelased Claire Randall (Caitriona Balfe) ja Jamie Fraser (Sam Heughan). FOTO: ERR

ETV ekraanile jõudnud 16-osaline USA draamasari «Võõramaalane» valmis ameeriklanna Diana Gabaldoni ülimenuka esikromaani «Outlander» põhjal. Selle puhul väärib märkimist asjaolu, et autor polnud enne teose kirjutamist Šotimaal käinud ega teadnud suurt midagi ka sealsetest vaatamisväärsustest.

Tellijale Tellijale

Ometigi sai Gabaldoni eepilisest teosest rahvusvaheline menuk, millel hulgaliselt innukaid fänne. 2013. aastal alustati ka raamatu tegevustikul põhineva telesarja võtteid ning selle esimene hooaeg hõlmab 16 osa. Film on teeninud kiidusõnu suuresti seetõttu, et on tehtud üsna raamatulähedaselt.

Aasta 1945. Teine maailmasõda on lõppenud ja elu pöördub tasapisi tavapärastele rööbastele. Claire ja Frank Randall, kes abiellusid kohe sõja alguses ja on pidanud aastaid rinde tõttu lahus elama, saavad lõpuks abieluinimestena teineteist ja kooselu tundma õppida. Ajaloost huvitunud Frank viib oma medõeks õppinud kaasa lõpuks ka pulmareisile – nimelt Šotimaale, kust on pärit mehe suguvõsa. Paari soov on nautida kaunist loodust ja luua perekroonika esimene peatükk. Kõik on kena seni, kuni nende tähelepanu köidab üks kohalik vaatamisväärsus, nimelt druiidide rituaalide iidne toimumiskoht – ja siit algab noore naise elu muutev seiklus. Järgmisel päeval üksi pühakohta naastes ja seal ühele kivile nõjatudes leiab noorik end korraga aastast 1743. Tema vastas on kahtlustavad šotlased ja võimul olevad inglased. Kumbki pool ei suuda mõista, miks on nende teele sattunud kummaliselt rõivastunud, liiatigi veel üksik noor naine.

16.10.2015 19.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto