Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
16.10.2015
Eesti Kremli meediamõõk rapsib Eestis pooltühja Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne majanduse lühiuudised Eesti lühiuudised Meditsiiniteadlane tõestas Lennart Meri hüpoteesi Portugali narkopoliitika – kas võluvits ka Eestile? Portugal jätab õiguse olla narkomaan Majandus majanduse lühiuudised Peaministri elukaaslane sattus OÜ-tamise tulipunkti 1500 Eesti ettevõtet hiilivad jäätmete käitlemisest kõrvale Välismaa Paavstiloss Vahemere läänekaldal Türgi lajatas meediakeeluga Välismaa lühiuudised Euroopa tahab Türgi abi, aga tingimustega Arvamus Vene lennundusekspert: MH17 kukutanud rakett tulistati separatistide alalt Postimees 1910. aastal: rikka naese otsimine Anne-Marie Le Gloannec: Putin sõlmib Süürias otsad kokku Juhtkiri: kahtluse vastu saab vaid faktidega Jaanus Piirsalu: Elmo Nüganeni seansid Moskvas Päeva karikatuur Raul Rebane: poliitiline enesetapp otse-eetris Jüri Vendik: korralikud inimesed Kremli valede ahelais Kultuur In memoriam Arvo Raimo Sport Kergejõustiklased ootavad alaliidult raha suhtes selgust Spordi lühiuudised Cretu: seitsmendasse taevasse jõudmisest jäi puudu väga vähe Tallinn Reisisadama ümbrus muutub paari aastaga tundmatuseni Tarbija Paavstiloss Vahemere läänekaldal Tartu Tartus kerkib lasteaiatasu hüppeliselt Ihaste elanikud saavad lõpuks kaupluse Džungel meelitab kesklinnast eemale Vaheaeg pakub õpilastele meisterdamist ja festivale Merle Jääger: istuge rahulikult ja vaadake, kuidas Emajõgi voolab Uus ringristmik kubiseb tulbisibulatest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Džungel meelitab kesklinnast eemale

2 min lugemist
Džungli eestvedajad Marko Toots (vasakul) ja Madis Masing loodavad, et uus klubi õnnestub Tiigi tänava lõpus juba detsembris ametlikult käima lükata. FOTO: Margus Ansu

Tuntud kanepi legaliseerimise pooldaja Madis Masing soovib teha Tiigi tänava endise politseihoone garaažidesse alternatiivklubi Džungel, kus korraldada noortele pidusid ja kontserte. Kanepit Masingu sõnul klubis pruukida ei lubata.

Uue klubi ruumid asuvad aadressil Tiigi 67, kus veel viisteist aastat tagasi tegutses Tartu liikluspolitsei. Praegu kuulub kõnealune kinnistu OÜ-le Tiigi Invest, kes on vanast hoonekompleksist andnud neli garaaži Masingule rendile.

«See ei tule ööklubi, pigem kogukonnaklubi või sotsiaalklubi,» täpsustas Masing klubi suunitlust. Ta märkis, et on uue koha käimalükkamisega tegelenud juba poolteist kuud. «Oleme ruume puhastanud ja koristanud ning võtnud seintelt krohvi maha,» sõnas Masing. Ta soovis oma sõnul alguses teha Tartusse pelgalt väikest söögikohta.

Sobilikke ruume otsis ta kolm aastat, kuid ei leidnud. Augustis sattus Masing aga Tour d’öö lõpuüritusele, mis toimus sama hoonekompleksi sisehoovis. «Tuuri peakorraldajatelt saingi krundiomaniku kontaktandmed ja meil on olnud väga hea koostöö,» ütles Masing.

Pood ja kohvikud

Nüüdseks on Džunglis peetud ka esimesed mitteametlikud peod, mis on Masingu sõnul kujunenud ootamatult rahvarohkeks. Paraku segasid vali muusika ja tänaval sumisenud noored ümberkaudseid elanikke ning mitmel korral käis kohal politsei.

Päras seda otsustas Masing viia peoruumi üle krundi sisehoovi avanevasse garaaži.

«Oleme tegelenud selle heliisolatsiooniga ning kui eelmisel nädalavahetusel oli meil Tartu üliõpilasteater, siis seda pidu naabrid enam ei kuulnud,» lausus Masing. Garaaži uksi oli tõepoolest polsterdatud kasutatud madratsitega.

Masingu idee järgi võiks nädalavahetustel olla klubis kontserdid ja peod, nädala keskel saaks aga mängida näiteks lauatennist.

Samuti soovib Masing teha garaažidesse ökopoe ja kohvikuala, kus on arvestatav roll taimetoidul. «Tahame võimalikult palju kohalikku toorainet kasutada. Aga võiks olla ka eksootilisi toite. Me tahame, et see oleks selline koht, kus on soe, valge, palju taimi ja hea olla,» sõnas Masing.

Ta tõdes, et minna on pikk tee. Esiteks tuleb taotleda linnalt ruumide kasutusotstarbe muutmist ning hiljem peab kõik vastama päästeameti- ning veterinaar- ja toiduameti nõuetele.

Kesklinnast kaugemal

«Me käivitame klubi legaliseerimise protsessi sellel nädalal. Moodustame MTÜ ja teeme linnale taotluse,» lausus Masing. Ta prognoosis, et kui kõik läheb libedalt, tehakse klubi ametlikult lahti detsembris. Džungel võiks Masingu sõnul olla mõnes mõttes ka vastukaaluks Genialistide klubile, mis on tema hinnangul muutunud liiga kommertslikuks.

«Me teeme nendega väga palju koostööd, aga tavatudengitele on ta muutunud liiga kalliks. Ehedust jääb aina vähemaks. Aga Tartu on ju noorte ja kultuuri linn, ma ei näe siin dubleerimist,» lausus Masing.

 Küsimusele, kas uues klubis saab ka kanepit suitsetada, vastas Masing eitavalt. «Kuigi ma olen kanepi pooldaja, lähtume Eesti Vabariigi seadustest. Aga kui seadused muutuvad, siis oleme valmis ka klubi poliitikat muutma,» lausus ta.

Seotud lood
15.10.2015 17.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto