E, 8.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Türgi lajatas meediakeeluga

Evelyn Kaldoja
Türgi lajatas meediakeeluga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Leinaja laupäevases plahvatuses hukkunud 33-aastase kommunisti Serdar Beni pildiga. Mõne süüdistaja vältel hoolis valitsus meeleavalduse julgeolekust vähem seetõttu, et seal oli palju vasakpoolseid ja kurde.
Leinaja laupäevases plahvatuses hukkunud 33-aastase kommunisti Serdar Beni pildiga. Mõne süüdistaja vältel hoolis valitsus meeleavalduse julgeolekust vähem seetõttu, et seal oli palju vasakpoolseid ja kurde. Foto: AP/Scanpix

Türgi võimude otsus keelata laupäevaste suitsiidirünnakute meediakajastus on seadusvastane, protestis eile kohtule selle kohta apellatsiooni esitanud Ankara advokatuur.

Advokatuuri juhi Hakan Candurani sõnul ei andnud valitsus oma otsusele õigustust ning lisaks rikkus sellega nii inimeste õigust infole ligi pääseda kui ka meedia- ja sõnavabadust, käies nii Türgi enda seaduste kui ka rahvusvaheliste lepete vastu.

Laialdase plahvatuste meediakajastuse keelu kehtestas Ankara kohus üleeile. Ajalehe Hürriyet järgi puudutab see kõikvõimalikke uudiseid, intervjuusid, kriitikat ning lugusid nii trüki-, elektroonilises kui ka sotsiaalmeedias. Otsusest anti ametlikult teada kõigile Türgi meediaväljaannetele.

Märksõnad
Tagasi üles