Sisukord
AK
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu (1) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (1) Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (11) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (8) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (1) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Edward Lucas: Eesti ID-kaart on toetuspunkt, mida Archimedes otsis

9 min lugemist
Edward Lucas FOTO: Liis Treimann

Kas internetti saab pausi peale panna? Economisti ajakirjanikul, Eesti esimesel e-residendil Edward Lucasel ilmus raamat «Küberfoobia», kus juttu internetiohtudest alates varastatud salasõnadest kuni küberrünnakuteni. Meie sõltuvus internetist on kasvanud palju kiiremini kui meie oskused end seal kaitsta. 

Tellijale

Veel enne «Küberfoobia» lugemist kuulasin Londoni majanduskoolist toimunud esitlust, kus tuli mitu korda jutuks Eesti ja meie ID-kaart. Kas ID-kaart oleks osa lahendusest, mida kõik küberturvalisuse probleemile praegu otsivad?

Eesti ID-kaart on parim olemasolev lahendus ühele suurele probleemile, mis meil küberturvalisusega seoses on. Kui rääkida küberturvalisusest üldiselt, siis sellele ei ole lihtsat vastust. Ja kui keegi väidab, et tal on lihtne vastus olemas, siis on ta asjadest valesti aru saanud.

Üks interneti fundamentaalsetest probleemidest on see, et meil ei ole mingit võimalust tõestada, kes me oleme, ja meil pole võimalust teha kindlaks, kes on teised inimesed. Kui ma istun sinu vastas, siis ma tean, et sina oled sina ja mina olen mina.

21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto