Sisukord
Autosport
Tänane leht
17.10.2015
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Lõuna-Euroopas oli juba ammu halba aimata Uus vasikas aias Tagakülg Võrus põrus narkokontrollis 76 ajateenijat Simson kandideerib Savisaare kõrval Keskerakonna esimeheks Vana mees tahab tööriistu tagasi eesti lk 4 lühiuudised 1710 esikülg Välismaa lühiuudised Parim loodusfoto tehti vihmas liduvast jänesest Laevakaitsjad saavad peagi koju Välismaa Välismaa lühiuudised Türgi sõjavägi tulistas alla Süüriast riigi õhuruumi sisenenud õhusõiduki Briti teadur: Brexit viiks tõenäoliselt Šotimaa lahkulöömiseni Arvamus Eesti rahva nimel Asendamatu liider Nädala nägu: Suhete korraldaja Mugavust ja mõnu! Peeter Langovits: tagasivaade Daniel James Colli veste: Armastus karri vastu Juhtkiri: kutsealuste šokeeriv vahelejäämine kaitseväes Edward Lucas: Eesti ID-kaart on toetuspunkt, mida Archimedes otsis Henrik Roonemaa: raamat sellest, miks tuleb vahetada parooli Olev Remsu: kõik piirid on ajutised Päeva karikatuur Kultuur Üks tilk õnne tõrvapotis Nädala album. Üsna cool küte Suure entsüklopedisti kirjutuskera Aja auk. Mees, kes leiutas kaheksakümnendad Noored lennud Mida arvab Postimehe žürii kassetist «Lennud unes või ilmsi»? Luulehetk – hetk luules «Õnne 13» arvustus: 19 000 minutit minu elust Sport Spordi lühiuudised Peep Pahv: spordi dilemma – vägevad emotsioonid ja kainestavad külmad arvud Eesti hinnatuim ralliklass kaob ajalukku Rahvusvaheline korvpall on kui raha neelav must auk? Tarbija Jurist vastab Tööl ei pea kannatama AK Andrus Järg: anname Y-generatsioonile tiivad ja linnutee Nädala album. Üsna cool küte Ahmetovi Salong-teater Kõik piirid on ajutised Aja auk. Mees, kes leiutas kaheksakümnendad Mida arvab Postimehe žürii kassetist «Lennud unes või ilmsi»? Noored lennud Lasteaiadetektiiv ja Une-Mati «Paljas mees» tekitab sensatsiooni! Viimane veerg Edgar Savisaare teadaanne kaitsepolitseile Peeter Langovits: tagasivaade Edward Lucas: Eesti ID-kaart on toetuspunkt, mida Archimedes otsis Olev Remsu: kõik piirid on ajutised Arter Saatuslik pulmareis Šotimaale 30 aastat hiljem Eesti just muutus! Tuntud inimesed meenutavad, kus nad olid, kui kuulsid olulistest uudistest Ettevõtja Jüri Käo intervjuus Priit Pulleritsule: Kõik ideed vana majanduse arendamiseks tulevad uuest majandusest Ainult täiskasvanutele: patuparadiis Viimsis Justin Petrone: Hipsterid vallutagu ka Pelgulinn ja Tallinna mäed Kristo Elias: reisil saadud kogemusi rahas ei mõõda Salapärane elus ja filmis Kuku jätkab boheemlaslikus stiilis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti hinnatuim ralliklass kaob ajalukku

3 min lugemist
Saaremaa ralli võitjatena finišeerisid hooaja teise rallivõidu võtnud Egon Kaur ja Annika Arnek (Mitsubishi Lancer Evo IX). FOTO: Timo Anis

Aastaid koduse rallispordi lipulaev olnud niinimetatud suure N-rühma aeg kipub otsa saama. Juba tänavu oli terve hooaja Eesti meistrivõistlustel osalenud sõitjaid vähe ja konkurents mõne aasta taguse ajaga võrdluses hõre. Ja aina hõredamaks jääb: tuleval hooajal ei kavatse Eestis sõita tänavu selle klassi meistriks kroonitud Siim Plangi, oma Mitsubishi garaaži jätmisest mõtleb ka pronksimees Egon Kaur. Noori aga sellesse klassi juurde ei tule.

Tellijale Tellijale

Eesti Autospordiliidu peasekretär Margus Kiiver nentis, et asjad võivad tõesti minna nii, et N4 klassis ei antagi tuleval aastal Eesti meistritiitlit välja.

«Võimalik, et ühe seni enim hinnatud masinaklassi aeg saab lihtsalt läbi. Oleme juba kaalunud võimalust liita see samuti neliveolistele autodele mõeldud rahvusliku E12 klassiga, aga see poleks päris aus ja võrduks korvpallis 1. ja 2. liiga ühendamisega,» arutles ta. Rahvuslikus klassis sõidavad üldjuhul nõrgema tasemega sõitjad, kes kasutavad vanemaid masinaid, millel ei pea olema rahvusvahelise alaliidu homologeeringut. Pisut uuematel ja kallimatel N-rühma autodel on aga homologeering kohustuslik.

«Võib-olla hakkaks N-rühma masinad konkureerima vaid absoluutarvestuse meistritiitlile,» viskas Kiiver õhku veel ühe lahenduse. Samas on sõitjad tunnistanud, et segasevõitu punktiarvestusega absoluutne meistritiitel pole nende seas just kuigi kõrges hinnas.

16.10.2015 19.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto