Sisukord
Kultuur
Tänane leht
17.10.2015
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Lõuna-Euroopas oli juba ammu halba aimata Uus vasikas aias Tagakülg Võrus põrus narkokontrollis 76 ajateenijat Simson kandideerib Savisaare kõrval Keskerakonna esimeheks Vana mees tahab tööriistu tagasi eesti lk 4 lühiuudised 1710 esikülg Välismaa lühiuudised Parim loodusfoto tehti vihmas liduvast jänesest Laevakaitsjad saavad peagi koju Välismaa Välismaa lühiuudised Türgi sõjavägi tulistas alla Süüriast riigi õhuruumi sisenenud õhusõiduki Briti teadur: Brexit viiks tõenäoliselt Šotimaa lahkulöömiseni Arvamus Eesti rahva nimel Asendamatu liider Nädala nägu: Suhete korraldaja Mugavust ja mõnu! Peeter Langovits: tagasivaade Daniel James Colli veste: Armastus karri vastu Juhtkiri: kutsealuste šokeeriv vahelejäämine kaitseväes Edward Lucas: Eesti ID-kaart on toetuspunkt, mida Archimedes otsis Henrik Roonemaa: raamat sellest, miks tuleb vahetada parooli Olev Remsu: kõik piirid on ajutised Päeva karikatuur Kultuur Üks tilk õnne tõrvapotis Nädala album. Üsna cool küte Suure entsüklopedisti kirjutuskera Aja auk. Mees, kes leiutas kaheksakümnendad Noored lennud Mida arvab Postimehe žürii kassetist «Lennud unes või ilmsi»? Luulehetk – hetk luules «Õnne 13» arvustus: 19 000 minutit minu elust Sport Spordi lühiuudised Peep Pahv: spordi dilemma – vägevad emotsioonid ja kainestavad külmad arvud Eesti hinnatuim ralliklass kaob ajalukku Rahvusvaheline korvpall on kui raha neelav must auk? Tarbija Jurist vastab Tööl ei pea kannatama AK Andrus Järg: anname Y-generatsioonile tiivad ja linnutee Nädala album. Üsna cool küte Ahmetovi Salong-teater Kõik piirid on ajutised Aja auk. Mees, kes leiutas kaheksakümnendad Mida arvab Postimehe žürii kassetist «Lennud unes või ilmsi»? Noored lennud Lasteaiadetektiiv ja Une-Mati «Paljas mees» tekitab sensatsiooni! Viimane veerg Edgar Savisaare teadaanne kaitsepolitseile Peeter Langovits: tagasivaade Edward Lucas: Eesti ID-kaart on toetuspunkt, mida Archimedes otsis Olev Remsu: kõik piirid on ajutised Arter Saatuslik pulmareis Šotimaale 30 aastat hiljem Eesti just muutus! Tuntud inimesed meenutavad, kus nad olid, kui kuulsid olulistest uudistest Ettevõtja Jüri Käo intervjuus Priit Pulleritsule: Kõik ideed vana majanduse arendamiseks tulevad uuest majandusest Ainult täiskasvanutele: patuparadiis Viimsis Justin Petrone: Hipsterid vallutagu ka Pelgulinn ja Tallinna mäed Kristo Elias: reisil saadud kogemusi rahas ei mõõda Salapärane elus ja filmis Kuku jätkab boheemlaslikus stiilis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Noored lennud

3 min lugemist
«Elo». FOTO: Kaader filmist

Seinu mööda hiilides ja vilajalt naeratades on Eesti film alates «Sügisballist» kodumaise publiku silmis oma mainet järjepidevalt parandanud. Pole ootamatuid plahvatusi, vaid sihikindel tõusukõver. Vaatajaarvud ei indekseerigi enam kriitikute ja filmitegijate lähisugulaste summat, vaid harilikke kinokülastajaid. Õigustatult. Hea on. Nii meie kui välismaiste kriitikute arvates. Seetõttu on omakorda õigustatud ka keskmisest suuremad ootused meie tulevaste filmitegijate kinolevisse lülitatud projektide suhtes.

Tellijale Tellijale

Lühifilmide kassetti «Lennud unes või ilmsi» koondatud neli noort tööd ei talla aeglaselt kogutud kuulsust sugugi jalge alla, kuid mitte kõik neist ei ole (sõnamängust hoolimata) loodetult kõrgelennulised. Filmide tase pole päris võrdne ning neid ei maksa liita ühise patroneeriva seljalepatsutusega pealkirja alla «Algaja katsetused».

Õige lühifilmistsenaarium peaks töötama nii dramaturgiliselt kui ka tehniliselt. Ideed «Kirjuta seda, mida teostada suudad» on paraku rikkunud Leeni Linna «Tiibadeta piloot». Algustiitrite elevust tõstev tegijate kahurvägi ja esimeste kaadrite tõetruudus on petlik, üldmulje rikuvad nõrk grimm ja mõned ootamatult ebausutavad montaažid. Kaader õhupallitoolil lendavast Priit Võigemastist loob sõjaväepiloodi mitmeastmelise depressioonikanaliseerimise asemel kurvad esmaassotsiatsioonid paremal juhul Pixari Oscariga hinnatud animafilmiga «Üles».

16.10.2015 19.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto