R, 27.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vana mees tahab tööriistu tagasi

Nils Niitra
, reporter
Vana mees tahab tööriistu tagasi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Heimar Kuusk on uhke pika ja eduka keevitajakarjääri üle, ta tahaks veel keevitajana mõne tööotsa ette võtta, kuid tööriistu enam pole.
Heimar Kuusk on uhke pika ja eduka keevitajakarjääri üle, ta tahaks veel keevitajana mõne tööotsa ette võtta, kuid tööriistu enam pole. Foto: Margus Ansu

Kui Heimar Kuusk tõi 1993. aastal toonasesse maanteeameti Tartu teedevalitsusse kaasa oma tööriistad, ei osanud ta arvata, et 2015. aastal võtavad riigiettevõtte Eesti Teed töötajad need paar päeva enne koondamise jõustamist temalt ära.

Kuusk ei rõhuta vestluses kordagi oma vanust, aga ta on 80-aastane. Ta on teinud metallitööd alates 1954. aastast. Kuusk oli nõukogude ajal kahel korral Tartu linna avalikul autahvlil. On näha, et mõni tema sõrmedest on metalli voolimise käigus tõsiselt kannatada saanud. Kuue aasta eest mattis Kuusk naise, nüüd istub ta oma Annelinna korteris ja käib aeg-ajalt jahil. Kuusk tahaks teha metallitööd, üks talunik kutsus ta enda juurde töölegi, aga enam pole, millega teha.

Niisiis kutsuti Kuusk 1990. aastate algul maanteeameti Tartu teedevalitsuse Luunja jaoskonda tööle, sest teedevalitsuses polnud tõsiseltvõetavaid tööriistu, aga Kuusel olid need olemas. Mõistagi pidi ka oskaja mees olema, ja Kuusk seda on.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Tarbija
Elustiil
Tagasi üles