Sisukord
Eesti
Tänane leht
17.10.2015
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Lõuna-Euroopas oli juba ammu halba aimata Uus vasikas aias Tagakülg Võrus põrus narkokontrollis 76 ajateenijat Simson kandideerib Savisaare kõrval Keskerakonna esimeheks Vana mees tahab tööriistu tagasi eesti lk 4 lühiuudised 1710 esikülg Välismaa lühiuudised Parim loodusfoto tehti vihmas liduvast jänesest Laevakaitsjad saavad peagi koju Välismaa Välismaa lühiuudised Türgi sõjavägi tulistas alla Süüriast riigi õhuruumi sisenenud õhusõiduki Briti teadur: Brexit viiks tõenäoliselt Šotimaa lahkulöömiseni Arvamus Eesti rahva nimel Asendamatu liider Nädala nägu: Suhete korraldaja Mugavust ja mõnu! Peeter Langovits: tagasivaade Daniel James Colli veste: Armastus karri vastu Juhtkiri: kutsealuste šokeeriv vahelejäämine kaitseväes Edward Lucas: Eesti ID-kaart on toetuspunkt, mida Archimedes otsis Henrik Roonemaa: raamat sellest, miks tuleb vahetada parooli Olev Remsu: kõik piirid on ajutised Päeva karikatuur Kultuur Üks tilk õnne tõrvapotis Nädala album. Üsna cool küte Suure entsüklopedisti kirjutuskera Aja auk. Mees, kes leiutas kaheksakümnendad Noored lennud Mida arvab Postimehe žürii kassetist «Lennud unes või ilmsi»? Luulehetk – hetk luules «Õnne 13» arvustus: 19 000 minutit minu elust Sport Spordi lühiuudised Peep Pahv: spordi dilemma – vägevad emotsioonid ja kainestavad külmad arvud Eesti hinnatuim ralliklass kaob ajalukku Rahvusvaheline korvpall on kui raha neelav must auk? Tarbija Jurist vastab Tööl ei pea kannatama AK Andrus Järg: anname Y-generatsioonile tiivad ja linnutee Nädala album. Üsna cool küte Ahmetovi Salong-teater Kõik piirid on ajutised Aja auk. Mees, kes leiutas kaheksakümnendad Mida arvab Postimehe žürii kassetist «Lennud unes või ilmsi»? Noored lennud Lasteaiadetektiiv ja Une-Mati «Paljas mees» tekitab sensatsiooni! Viimane veerg Edgar Savisaare teadaanne kaitsepolitseile Peeter Langovits: tagasivaade Edward Lucas: Eesti ID-kaart on toetuspunkt, mida Archimedes otsis Olev Remsu: kõik piirid on ajutised Arter Saatuslik pulmareis Šotimaale 30 aastat hiljem Eesti just muutus! Tuntud inimesed meenutavad, kus nad olid, kui kuulsid olulistest uudistest Ettevõtja Jüri Käo intervjuus Priit Pulleritsule: Kõik ideed vana majanduse arendamiseks tulevad uuest majandusest Ainult täiskasvanutele: patuparadiis Viimsis Justin Petrone: Hipsterid vallutagu ka Pelgulinn ja Tallinna mäed Kristo Elias: reisil saadud kogemusi rahas ei mõõda Salapärane elus ja filmis Kuku jätkab boheemlaslikus stiilis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vana mees tahab tööriistu tagasi

3 min lugemist
Heimar Kuusk on uhke pika ja eduka keevitajakarjääri üle, ta tahaks veel keevitajana mõne tööotsa ette võtta, kuid tööriistu enam pole. FOTO: Margus Ansu

Kui Heimar Kuusk tõi 1993. aastal toonasesse maanteeameti Tartu teedevalitsusse kaasa oma tööriistad, ei osanud ta arvata, et 2015. aastal võtavad riigiettevõtte Eesti Teed töötajad need paar päeva enne koondamise jõustamist temalt ära.

Tellijale Tellijale

Kuusk ei rõhuta vestluses kordagi oma vanust, aga ta on 80-aastane. Ta on teinud metallitööd alates 1954. aastast. Kuusk oli nõukogude ajal kahel korral Tartu linna avalikul autahvlil. On näha, et mõni tema sõrmedest on metalli voolimise käigus tõsiselt kannatada saanud. Kuue aasta eest mattis Kuusk naise, nüüd istub ta oma Annelinna korteris ja käib aeg-ajalt jahil. Kuusk tahaks teha metallitööd, üks talunik kutsus ta enda juurde töölegi, aga enam pole, millega teha.

Niisiis kutsuti Kuusk 1990. aastate algul maanteeameti Tartu teedevalitsuse Luunja jaoskonda tööle, sest teedevalitsuses polnud tõsiseltvõetavaid tööriistu, aga Kuusel olid need olemas. Mõistagi pidi ka oskaja mees olema, ja Kuusk seda on.

16.10.2015 19.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto