N, 19.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Briti teadur: Brexit viiks tõenäoliselt Šotimaa lahkulöömiseni

Kadri Veermäe
Briti teadur: Brexit viiks tõenäoliselt Šotimaa lahkulöömiseni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Michael Emersoni sõnul on avaliku arvamuse küsitluste andmed väga vastuolulised, kas britid toetavad euroliitu jäämist või ühendusest lahkumist.
Michael Emersoni sõnul on avaliku arvamuse küsitluste andmed väga vastuolulised, kas britid toetavad euroliitu jäämist või ühendusest lahkumist. Foto: Kadri Veermäe

Kuigi eile lõppenud Euroopa Ülemkogul oleks aruteluteemade hulgas pidanud olema ka Briti referendum, pole saareriigi peaminister David Cameron oma nõudeid siiani esitanud ning seetõttu polnud riigipeadel midagi arutada.

Venemaale meeldib väga idee Suurbritannia võimalikust lahkumisest Euroopa Liidust ehk Brexitist, sest siis saab väita, et ühendus on hakanud lagunema, sõnas Brüsselis asuva Euroopa Poliitikauuringute Keskuse (CEPS ) vanemteadur Michael Emerson.

Kui tugev Briti peaministri David Cameroni positsioon seoses Briti referendumiga praegu on? Kas tal on ka mingeid selgeid eeliseid?

Ta tahab meeleheitlikult Euroopa Liiduga kõlblikku kokkulepet sõlmida. Nagu paljud teised poliitikudki, kes näevad, et ühel hetkel saab viimane ametiaeg läbi, mõtleb ka Cameron, mis temast maha jääb.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Tarbija
Elustiil
Tagasi üles