Sisukord
Arvamus
Postimees
19.10.2015
Eesti Toom: Savisaare koht pole enampakkumisel Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakaas Palju õnne Loomaaialoomad maiustasid kõrvitsatega Suurem trahviühik võib kaasa tuua ebaõiglust Eesti lühiuudised Savisaar sai Hundisilmal austajatega kohtudes jõudu juurde Suur osa Priit Toobali kuluhüvitisest seisab kanistrites Elektri püsitasu üksnes tugevdaks turumonopoli Konkurentsiamet: püsitasude kehtestamisest oleme veel kaugel Majandus Uus eelarvejuht näeb Eesti majanduses murekohti Välismaa Kölni linnapea kandidaadi ründaja võeti vahi alla Techau: kaitsekulutuste tase näitab poliitilist tahet Kaitsekulude tõstmine kõigis NATO maades näib ebatõenäoline Välismaa lühiuudised Süüria varjust tunneb Venemaa islamismi hingust Arvamus Toom: Savisaare koht pole enampakkumisel Juhtkiri: Euroopa peab enda kaitsmisse enam panustama Päeva karikatuur Dagmar Lamp: titeblogijate põlvkonna kannatused Postimees 1910. aastal: seltsid tahavad endid politsei kaudu ajakirjanikkude eest kaitsta! Andrus Karnau: kuritegu tasub end ära Teet Randma: miks riik vihkab ettevõtjaid? Piet Boerefijn: toitu on kõigile piisavalt, aga kõigil pole piisavalt toitu Kultuur Kitarrimängu tehniline deemon Eesti dokumentaalfilmi lugu sai saatesarjaks Sport Spordi lühiuudised Kangur debüteeris Hispaania kõrgliigas Enesekaitsehuvilisest nüüd juba ka meeste iidoliks Põhjamaade suur duell Zlataniga peaosas Pärnu alistas Tartu, lätlased olid seekord võidumehed Eesti klubid jäävad Euroopa keskmikest maha Tarbija Elektri püsitasu üksnes tugevdaks turumonopoli Luksusbuss jäi mõõtmata Tartu Tüdrukud joovad sama palju kui poisid Romeo ja Julia kohtusid taas Geenivaramu juht avalikustas oma geeniinfo Positiivne tagasiside julgustas õpilastel looma oma firma Jõelaev Vanemuine jääb ootama uut suve Meelelahutus Koomiks Sudoku

Piet Boerefijn: toitu on kõigile piisavalt, aga kõigil pole piisavalt toitu

7 min lugemist
Toidupanga eestvedaja Piet Boerefijn. FOTO: Erakogu

Eesti valitsuse prioriteet peaks olema toidukao vähendamine, kirjutab Eesti Toidupanga asutaja ja juht Piet Boerefijn. Lihtne viis selleks on toidukauba annetamine toidupankadele ja teistele heategevusorganisatsioonidele. Sel moel asume lahendama teist suurt probleemide ringi – vaesust ja nälga.

Tellijale Tellijale

Toitu visatakse ära tohututes kogustes. ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni andmetel läheb raisku umbes kolmandik maailmas toodetud toidust. See teeb igal aastal 1,3 miljardit tonni = 185,7 miljonit prügiveoautotäit! Samal ajal sureb igal aastal nälga 3,1 miljonit last ja 146 miljonit on alakaalulised. Umbes 900 miljonit inimest kogeb otseselt nälga ja omakorda sellele lisaks kaks miljardit kannatab alatoitumuse tõttu tõsiste tervisehädade all.

Hinnanguliselt viskavad Eestis tootjad, jaemüüjad, restoranid ja kodumajapidamised ära 90 000 tonni toitu aastas. See on 90 000 000 kilo! Paraku on see veel tagasihoidlik hinnang, sest sellest arvestusest on välja jäetud põllumajandussektor. Teisalt elab väikeses Eestis suhtelises vaesuses umbes 22 protsenti ja absoluutses vaesuses kaheksa protsenti Eesti elanikkonnast, st vastavalt 288 600 ja 104 700 inimest. Neil pole raha, et osta piisavalt ja/või tervislikku toitu. Üks neljast Eesti lapsest elab vaesuses või vaesusriskis. Kas see pole absurdne? On lubamatu, et nii palju head toitu maandub prügimäel, samal ajal kui selline hulk lapsi ei saa piisavalt tervislikku toitu!

17.10.2015 20.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto