Sisukord
Arvamus
Tänane leht
20.10.2015
Eesti Mälumäng Kohvri eksadvokaat: FSB ja kapo olid nägu näo vastu Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Politsei näitab vormi Ilves: põgenikekriis võib Euroopa taas kaheks jagada Parlament Priit Toobali kütusekasutust ei uuri Eesti eitab 200 000 põgeniku ümberasustamise plaani Nõmmel peksti puruks hulk bussiootepaviljone Eesti lühiuudised Tootjad ja kaupmehed: muudatused ei lahenda probleemi Eesti hakkab pensione maksma üle maailma Majandus Majanduse lühiuudised IBM ärgitab Eestit andmeid jagama Valuutafond soovitab Eestil eelarvepoliitikat lõdvendada Välismaa Välismaa lühiuudised Merkeli avatud uste poliitika pingestab Saksamaad Vaade Vene provintsist: sat-TV ja säästude lõppemine hakkavad pilti muutma Šveitsis võitsid valimistel rahvuslased Arvamus Sirje Kiin: piirideta piir ehk kust läheb piir? Juhtkiri: lõplik võit alkoholismi üle? Uwe Gnadenteich: usu küsimused Hundisilmal Postimees 1932.aastal: Einbund loobus valitsust kujundamast. Vladimir Juškin: miks Putin on Süürias? Pirkka-Marja Põldvere: OÜ-tamine ja lollus Kultuur Kassnaine päästab õnnetu ajakirjaniku Vaadeldes teiste valu Taguotsa lood Sport Spordi lühiuudised Kalev/Cramo sai Ühisliigas oodatud võidu ja portsu enesekindlust Mariel Gregor: ata-ata, poliitikud, ehk Eesti ja Sloveenia imede erinevused Prantsusmaa lõpetas Sloveenia imelise teekonna Olümpia lükkab Allikvee kooliteed edasi Eesti uus rallilootus kõnnib Märtini ja Tänakuga sama teed Tallinn Arhitektide arvates tehti Vanasadama arhitektuurikonkursil sohki Tallinna lühiuudised Tarbija Kuidas oskab Tesla ise sõita? Tartu Seajahil sai pihta saarerahva hõljuk Purjus parvetajaid ootab kahjunõue Hotelli Park suured maalid lähevad oksjonile Pargid ja haljasalad teevad majadele ruumi Milline võiks olla meie kesklinn? Mari-Liis Pintson: Kas lasteaed on kõigest pakihoid? Lennukad ja realiseeritavad ideed Tartule Tühi maja tõmbab süütajaid ligi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sirje Kiin: piirideta piir ehk kust läheb piir?

3 min lugemist
Sirje Kiin FOTO: Erakogu

Jälle oleme olukorras, kus Eesti valitsus mängib oma pisikese mätta otsas pimesikumängu ning teeb näo, justkui ei teaks või ei hooliks üldse, mis toimub laias maailmas, kirjutab kirjandusteadlane Sirje Kiin.

Tellijale Tellijale

Eesti valitsus kiitis 8. oktoobril järjekordselt heaks Venemaa ja Eesti vahelise piirileppe eelnõu. Eelnõu seletuskirjas sisaldus uue õiguskantsleri Ülle Madise hinnang lepingule, kuid ei olnud toodud ära valitsuse enda seisukohta õigusliku järjepidevuse ja Tartu rahuleppe küsimuses. Pärast mõningaid vaidlusi IRLi esimehe Margus Tsahknaga, kes seda vana asja meelde tuletas, otsustas valitsus lisada oma otsusele deklaratiivse seisukoha, et selle lepinguga reguleeritakse ainult piirijoone kulgemisega seotud küsimusi.

Valitsus lisas seaduse seletuskirja järgmise deklaratsiooni: «Riigipiiri leping puudutab tehnilise lepinguna vaid ühte osa Tartu rahulepingus käsitletud teemadest ning sellega ei teki küsimust Tartu rahulepingu kehtivuse kohta Eesti riikluse olulise alustalana. Riigipiiri leping käsitleb ainult riigipiiri joone kulgemist, millele Tartu rahulepingus vastab artikli 3 lõige 1. Sellest tulenevalt asendab riigipiiri leping Tartu rahulepingu artikli 3 lõiget 1 ainult niivõrd, kuivõrd ta erineb artikli 3 lõikes 1 sätestatust. Kui Eesti ja Venemaa vahel sõlmitakse eelnõus väljapakutud kujul uus riigipiiri leping, mis muudab senise Tartu rahulepingu üksnes riigipiiri määratlevas osas, siis muus osas jääb Tartu rahuleping kehtima. See tähendab, et kaitstud on põhiseaduse preambulist tulenev riikliku järjepidevuse põhimõte – väärtus, mida Tartu rahuleping kannab ja samas ka Eesti põhiseadus kaitseb.»

19.10.2015 21.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto