Sisukord
Arvamus
Postimees
20.10.2015
Eesti Mälumäng Kohvri eksadvokaat: FSB ja kapo olid nägu näo vastu Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Politsei näitab vormi Ilves: põgenikekriis võib Euroopa taas kaheks jagada Parlament Priit Toobali kütusekasutust ei uuri Eesti eitab 200 000 põgeniku ümberasustamise plaani Nõmmel peksti puruks hulk bussiootepaviljone Eesti lühiuudised Tootjad ja kaupmehed: muudatused ei lahenda probleemi Eesti hakkab pensione maksma üle maailma Majandus Majanduse lühiuudised IBM ärgitab Eestit andmeid jagama Valuutafond soovitab Eestil eelarvepoliitikat lõdvendada Välismaa Välismaa lühiuudised Merkeli avatud uste poliitika pingestab Saksamaad Vaade Vene provintsist: sat-TV ja säästude lõppemine hakkavad pilti muutma Šveitsis võitsid valimistel rahvuslased Arvamus Sirje Kiin: piirideta piir ehk kust läheb piir? Juhtkiri: lõplik võit alkoholismi üle? Uwe Gnadenteich: usu küsimused Hundisilmal Postimees 1932.aastal: Einbund loobus valitsust kujundamast. Vladimir Juškin: miks Putin on Süürias? Pirkka-Marja Põldvere: OÜ-tamine ja lollus Kultuur Kassnaine päästab õnnetu ajakirjaniku Vaadeldes teiste valu Taguotsa lood Sport Spordi lühiuudised Kalev/Cramo sai Ühisliigas oodatud võidu ja portsu enesekindlust Mariel Gregor: ata-ata, poliitikud, ehk Eesti ja Sloveenia imede erinevused Prantsusmaa lõpetas Sloveenia imelise teekonna Olümpia lükkab Allikvee kooliteed edasi Eesti uus rallilootus kõnnib Märtini ja Tänakuga sama teed Tallinn Arhitektide arvates tehti Vanasadama arhitektuurikonkursil sohki Tallinna lühiuudised Tarbija Kuidas oskab Tesla ise sõita? Tartu Seajahil sai pihta saarerahva hõljuk Purjus parvetajaid ootab kahjunõue Hotelli Park suured maalid lähevad oksjonile Pargid ja haljasalad teevad majadele ruumi Milline võiks olla meie kesklinn? Mari-Liis Pintson: Kas lasteaed on kõigest pakihoid? Lennukad ja realiseeritavad ideed Tartule Tühi maja tõmbab süütajaid ligi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pirkka-Marja Põldvere: OÜ-tamine ja lollus

2 min lugemist
Pirkka-Marja Põldvere FOTO: Erakogu

Olen aastaid soovitanud ühel füüsilisest isikust ettevõtjal asutada osaühing. Erinevatel põhjustel on see jäänud tegemata. Kas ma olen õhutanud seda inimest käituma vastutustundetult ja riiki petma? Ma ei arva nii. Ometi jääb viimaste nädalate meediapaanikast just selline mulje, kirjutab vandeadvokaat Pirkka-Marja Põldvere.

Tellijale Tellijale

Eesti lehelugejad on õppinud ära uue sõna: «OÜ-tamine». Seda kasutatakse laialdaselt ja sellele on juurde poogitud negatiivne kõla. Sõna tähendus on samas jätkuvalt ebaselge. Käibel on kaks peamist varianti: esiteks Luisa Värgi antud kitsam seletus: «OÜ‑tamiseks nimetatakse püsiva loomuga töösuhet, kus töötasu maksmise asemel esitatakse (de facto) tööandjale igakuiseid arveid», ja teiseks laiem tõlgendus, mille järgi  on OÜ‑tamine kogu osaühingu vormis teostatav ettevõtlus, eriti kui OÜ-l on vaid üks osanik ja juhatuse liige.

Kas OÜ kaudu tegutsemine on tõesti paha ja kaval juriidiline skeem maksukohustuste vältimiseks, mida üks seaduskuulekas inimene kasutada ei tohiks?

19.10.2015 21.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto