Sisukord
Välismaa
Postimees
20.10.2015
Eesti Mälumäng Kohvri eksadvokaat: FSB ja kapo olid nägu näo vastu Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Politsei näitab vormi Ilves: põgenikekriis võib Euroopa taas kaheks jagada Parlament Priit Toobali kütusekasutust ei uuri Eesti eitab 200 000 põgeniku ümberasustamise plaani Nõmmel peksti puruks hulk bussiootepaviljone Eesti lühiuudised Tootjad ja kaupmehed: muudatused ei lahenda probleemi Eesti hakkab pensione maksma üle maailma Majandus Majanduse lühiuudised IBM ärgitab Eestit andmeid jagama Valuutafond soovitab Eestil eelarvepoliitikat lõdvendada Välismaa Välismaa lühiuudised Merkeli avatud uste poliitika pingestab Saksamaad Vaade Vene provintsist: sat-TV ja säästude lõppemine hakkavad pilti muutma Šveitsis võitsid valimistel rahvuslased Arvamus Sirje Kiin: piirideta piir ehk kust läheb piir? Juhtkiri: lõplik võit alkoholismi üle? Uwe Gnadenteich: usu küsimused Hundisilmal Postimees 1932.aastal: Einbund loobus valitsust kujundamast. Vladimir Juškin: miks Putin on Süürias? Pirkka-Marja Põldvere: OÜ-tamine ja lollus Kultuur Kassnaine päästab õnnetu ajakirjaniku Vaadeldes teiste valu Taguotsa lood Sport Spordi lühiuudised Kalev/Cramo sai Ühisliigas oodatud võidu ja portsu enesekindlust Mariel Gregor: ata-ata, poliitikud, ehk Eesti ja Sloveenia imede erinevused Prantsusmaa lõpetas Sloveenia imelise teekonna Olümpia lükkab Allikvee kooliteed edasi Eesti uus rallilootus kõnnib Märtini ja Tänakuga sama teed Tallinn Arhitektide arvates tehti Vanasadama arhitektuurikonkursil sohki Tallinna lühiuudised Tarbija Kuidas oskab Tesla ise sõita? Tartu Seajahil sai pihta saarerahva hõljuk Purjus parvetajaid ootab kahjunõue Hotelli Park suured maalid lähevad oksjonile Pargid ja haljasalad teevad majadele ruumi Milline võiks olla meie kesklinn? Mari-Liis Pintson: Kas lasteaed on kõigest pakihoid? Lennukad ja realiseeritavad ideed Tartule Tühi maja tõmbab süütajaid ligi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vaade Vene provintsist: sat-TV ja säästude lõppemine hakkavad pilti muutma

4 min lugemist
Rostovi tuntumaid politolooge Dmitri Abrosimov. FOTO: Jaanus Piirsalu

Kuigi enamikule venemaalastele meeldib idee elada võimsas riigis, teeb praegune majanduslangus varsti kõigile ilmseks, et igal asjal on oma hind, arvab Lõuna-Venemaa suurima linna Rostovi tuntumaid politolooge Dmitri Abrosimov. Abrosimov (37) on Rostovi suurima, föderaalülikooli filosoofiainstituudi asedirektor ning kuulub Venemaal mõjuka eksrahandusministri Aleksei Kudrini loodud mõttekoja ekspertide rühma.

Tellijale Tellijale

-Venemaa ühiskonnast. «Üle kõige on venemaalastel usk ja soov elada võimsas riigis. Riigis, millel on oma positsioon ja mis dikteerib teistele oma reeglid. Seda tahavad inimesed Venemaal näha ja sellest on nad unistanud. Vene president Vladimir Putin on nende jaoks seda unistust reaalsuseks tegemas. Kas Venemaal on seejuures õigus või mitte, ei huvita kedagi. Peamine, et oleks jõud.»

-Noortest. «Võimsa riigi kuvandi pedaalimine töötab kindlalt keskmise ja vanema põlvkonna peal. Noorte tegelik suhtumine pole nii selge, aga nendega käib tõsine ideoloogiline töö. Noored on alati jagunenud kaheks: ühed, kes soovisid saada võimalikult hea hariduse ja on alati tahtnud minna tööle või elama läände, ning teised, kes on selgelt riigitruude seisukohtadega. Vaat see esimene kategooria püüab nüüd enam mitte avalikult rääkida soovist läände sõita – seda peetakse halvaks tooniks –, vaid katsub lihtsalt vaikselt ära sõita. Seda tahavad teha eelkõige need, kellel on selline globaalne eriala, mis on igal pool nõutav.»

19.10.2015 21.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto