Sisukord
Äriuudised
Tänane leht
20.10.2015
Eesti Mälumäng Kohvri eksadvokaat: FSB ja kapo olid nägu näo vastu Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Politsei näitab vormi Ilves: põgenikekriis võib Euroopa taas kaheks jagada Parlament Priit Toobali kütusekasutust ei uuri Eesti eitab 200 000 põgeniku ümberasustamise plaani Nõmmel peksti puruks hulk bussiootepaviljone Eesti lühiuudised Tootjad ja kaupmehed: muudatused ei lahenda probleemi Eesti hakkab pensione maksma üle maailma Majandus Majanduse lühiuudised IBM ärgitab Eestit andmeid jagama Valuutafond soovitab Eestil eelarvepoliitikat lõdvendada Välismaa Välismaa lühiuudised Merkeli avatud uste poliitika pingestab Saksamaad Vaade Vene provintsist: sat-TV ja säästude lõppemine hakkavad pilti muutma Šveitsis võitsid valimistel rahvuslased Arvamus Sirje Kiin: piirideta piir ehk kust läheb piir? Juhtkiri: lõplik võit alkoholismi üle? Uwe Gnadenteich: usu küsimused Hundisilmal Postimees 1932.aastal: Einbund loobus valitsust kujundamast. Vladimir Juškin: miks Putin on Süürias? Pirkka-Marja Põldvere: OÜ-tamine ja lollus Kultuur Kassnaine päästab õnnetu ajakirjaniku Vaadeldes teiste valu Taguotsa lood Sport Spordi lühiuudised Kalev/Cramo sai Ühisliigas oodatud võidu ja portsu enesekindlust Mariel Gregor: ata-ata, poliitikud, ehk Eesti ja Sloveenia imede erinevused Prantsusmaa lõpetas Sloveenia imelise teekonna Olümpia lükkab Allikvee kooliteed edasi Eesti uus rallilootus kõnnib Märtini ja Tänakuga sama teed Tallinn Arhitektide arvates tehti Vanasadama arhitektuurikonkursil sohki Tallinna lühiuudised Tarbija Kuidas oskab Tesla ise sõita? Tartu Seajahil sai pihta saarerahva hõljuk Purjus parvetajaid ootab kahjunõue Hotelli Park suured maalid lähevad oksjonile Pargid ja haljasalad teevad majadele ruumi Milline võiks olla meie kesklinn? Mari-Liis Pintson: Kas lasteaed on kõigest pakihoid? Lennukad ja realiseeritavad ideed Tartule Tühi maja tõmbab süütajaid ligi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Valuutafond soovitab Eestil eelarvepoliitikat lõdvendada

3 min lugemist
IMFi Eestit külastanud delegatsiooni juht Christoph Klingen (keskel) pressikonverentsil koos rahandusminister Sven Sesteri (vasakul) ja Eesti Panga asepresidendi Madis Mülleriga. FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Eile tutvustas Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) oma poolteist nädalat kestnud Eesti visiidi tulemusi, tõdedes, et siinne majandus on stabiilne. Küll aga võiks riik IMFi hinnangul eelarvepoliitikat lõdvendada ning raha tootlikkuse kasvuks tööle panna. 

Tellijale Tellijale

IMFi visiiti kokku võttev avaldus ütleb, et Eesti makromajanduslik ja finantsolukord on stabiilne, majanduskeskkond toetab kasvu ning riigiteenused on tõhusad.

«Selle põhjal arvame, et majandus hakkab sel aastal taas kasvama ja saavutab kaheprotsendise kasvu. Järgmisel aastal aga suureneb kasv 2,9 protsendini,» sõnas IMFi delegatsiooni juht Christoph Klingen. Ta tõi ka esile, et näiteks töövõimereform ja ettevõtluse tugisüsteemi ümberkujundamine on majanduskasvu silmas pidades paljulubavad meetmed.

19.10.2015 21.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto