Sisukord
Uudised
Postimees
20.10.2015
Eesti Mälumäng Kohvri eksadvokaat: FSB ja kapo olid nägu näo vastu Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Politsei näitab vormi Ilves: põgenikekriis võib Euroopa taas kaheks jagada Parlament Priit Toobali kütusekasutust ei uuri Eesti eitab 200 000 põgeniku ümberasustamise plaani Nõmmel peksti puruks hulk bussiootepaviljone Eesti lühiuudised Tootjad ja kaupmehed: muudatused ei lahenda probleemi Eesti hakkab pensione maksma üle maailma Majandus Majanduse lühiuudised IBM ärgitab Eestit andmeid jagama Valuutafond soovitab Eestil eelarvepoliitikat lõdvendada Välismaa Välismaa lühiuudised Merkeli avatud uste poliitika pingestab Saksamaad Vaade Vene provintsist: sat-TV ja säästude lõppemine hakkavad pilti muutma Šveitsis võitsid valimistel rahvuslased Arvamus Sirje Kiin: piirideta piir ehk kust läheb piir? Juhtkiri: lõplik võit alkoholismi üle? Uwe Gnadenteich: usu küsimused Hundisilmal Postimees 1932.aastal: Einbund loobus valitsust kujundamast. Vladimir Juškin: miks Putin on Süürias? Pirkka-Marja Põldvere: OÜ-tamine ja lollus Kultuur Kassnaine päästab õnnetu ajakirjaniku Vaadeldes teiste valu Taguotsa lood Sport Spordi lühiuudised Kalev/Cramo sai Ühisliigas oodatud võidu ja portsu enesekindlust Mariel Gregor: ata-ata, poliitikud, ehk Eesti ja Sloveenia imede erinevused Prantsusmaa lõpetas Sloveenia imelise teekonna Olümpia lükkab Allikvee kooliteed edasi Eesti uus rallilootus kõnnib Märtini ja Tänakuga sama teed Tallinn Arhitektide arvates tehti Vanasadama arhitektuurikonkursil sohki Tallinna lühiuudised Tarbija Kuidas oskab Tesla ise sõita? Tartu Seajahil sai pihta saarerahva hõljuk Purjus parvetajaid ootab kahjunõue Hotelli Park suured maalid lähevad oksjonile Pargid ja haljasalad teevad majadele ruumi Milline võiks olla meie kesklinn? Mari-Liis Pintson: Kas lasteaed on kõigest pakihoid? Lennukad ja realiseeritavad ideed Tartule Tühi maja tõmbab süütajaid ligi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Seajahil sai pihta saarerahva hõljuk

2 min lugemist
Metssead on Piirissaarel tänavu täiesti üle piiri läinud: Piiri külas on nad selle majapidamise õue uksealuseni üles tuhninud. Sama «tööd» on need loomad teinud ka Piiri ja Tooni külas. FOTO: Erakogu

Metssigade seatembud  on Piirissaarel tänavu läinud üle igasuguse piiri ja saarerahvas kutsus appi jahi­mehed. Peale sigade ja  põtrade sai jahil aga pihta  ka varju all olnud hõljuk.  Kui tõsiselt, on selgitamisel.

Tellijale Tellijale

Piirissaare rahvas on aastaid metssigadega hädas olnud, tänavu on need loomad aga eriti tegusad: Piiri, Tooni ja Saare külas on majapidamiste hoovid üles tuhnitud. «Nagu sõjaolukord,» iseloomustavad kohalikud otse majauste ees avanevaid vaatepilte.

Metssigade pärast ei kasvata saarel naljalt enam keegi kartulit. Kes seda siiski teeb, peab enamasti kahetsema, näiteks Tooni külas jäi üks selline potipõllumees oma loodetud saagist ilma juba juunis. Kui aiamaal kartulit pole, siis sead sibulapeenraid ei ründa.

19.10.2015 21.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto