Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (11) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (45) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tühi maja tõmbab süütajaid ligi

2 min lugemist
Kasarmu 3 tühjana seisev maja põles viimati tõsisemalt eelmise nädala teisipäeval, kuid päästjaid on sama hoonet kustutama palutud veel kahel korral pärast seda. FOTO: Risto Mets

Raadi endise sõjaväelinnaku piiril asuvat Kasarmu 3 maja on oktoobrikuu jooksul pandud põlema nii mitu  korda, et see on nii naab­ruses asuva Puiestee 112a  elanikel kui ka päästjatel  ajanud kopsu üle maksa.

Vaid päev-kaks vahet ja jälle tuleb mõnest neljakorruselise hoone aknast paksu suitsu. Päästjaid on kustutama kutsutud 10., 11., 13., 15. ja 18. oktoobril, ütles Lõuna päästekeskuse pressiesindaja Astra Pint­son-Käo.

Viimasel korral sumbusid leegid enne päästjate saabumist.

Enne oktoobrit oli hoones viimati tulekahju 28. mail ja vahepeal jätsid huligaanid objekti mõneks ajaks rahule.

Maja lammutatakse

Elektrit hoones pole ja kõik põlengud on alguse saanud inimkäe läbi. Pintson-Käo sõnul on süttimispõhjus enamasti süütamine või on keegi sees lõket teinud.

Korra pandi põlema ka maja seina äärde toodud diivan. Mööblieseme jäänused seisavad tänini tahmast mustava tellisseina ääres. Naabrid on näinud minema jooksmas lapsi. Ka asotsiaalsete eluviisidega kodanikke on seal kohatud, lisas Pintson-Käo.

Päästekeskuse menetlejad on lubanud, et võtavad hoone ohutuse taas luubi alla. See tähendab, et kõik avaused tuleb omanikul sulgeda.

Maja kuulub Tartu linnale ning linnavalitsus on kõik aknad plaatidega kinni pannud. Kuid nagu aeg on näidanud, murtakse plaadid lahti mõne päevaga ning ohtlik tegevus jätkub.

Sissetungimise, laamendamise ja põletamise tõttu ei tunne end sugugi turvaliselt ka kõrvalmaja elanikud.

Loodetavasti lõpevad probleemid aga peagi, sest linnal on plaanis võtta ette lammutustöö. Nõukogude ajal rajatud endisest Raadi sõjaväelinnakust pole alles palju ja Kasarmu 3 maja on üks kolmest lähiajal maha lammutatavast hoonest. Teised kaks on väiksemad ja need asuvad Eesti Rahva Muuseumi uue maja lähistel, rääkis linnavarade osakonna majandamisteenistuse juhataja Eva Lääne.

Lammutaja leidmiseks korraldas linn riigihanke ning linnavalitsuse tänasel istungil antakse see töö eeldatavasti soodsaima pakkumise teinud firmale.

Konkursil oli üheksa pakkujat ning kui kahe nädala jooksul keegi hanketulemusi ei vaidlusta, lähevad tööd maksma veidi üle 42 000 euro.

Majade lammutamist otsustas toetada keskkonnainvesteeringute keskus, tasudes 90 protsenti tööde hinnast. Kümme protsenti summast tuleb maksta linnal.

Planeeriti sotsiaalmajaks

Lammutamise lõpptähtaeg on tuleva aasta maikuu, kuid tõenäoliselt algavad tööd kolmel kinnistul juba tänavu, avaldas Lääne lootust.

Aegade jooksul on linn mõelnud rajada hoonesse ka sotsiaalmaja, kuid sellest plaanist loobuti. Maja on selleks liiga lagunenud, et seda saaks ümber ehitada, selgitas Eva Lääne.

Ühtekokku on Raadil kunagise sõjaväelinnaku territooriumil lammutatud juba 41 tühjana seisnud hoonet.

Seotud lood
    15.02.2020 17.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto