Sisukord
Kultuur
Postimees
21.10.2015
Eesti Tegevusetuse tagajärjel sai saripussitaja veel ühe ohvri Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Rosimannuste süüpingist pääsemise põhjused Palju õnne Eluheidikud merevärava juures Tagakülg Esikülg 21. oktoober Leida Rammo fond hakkab koguma raha linnateatri uue hoone ehituseks 38 riigikogu liiget algatasid kooseluseaduse rakenduseelnõu Kohus mõistis koolitulistaja üheksaks aastaks vangi Eesti lühiuudised Majandus E-kaubandus ootab paisu tagant valla pääsemist Majanduse lühiuudised Jaapanistumine ähvardab kogu arenenud maailma Välismaa Suursaadik: lääs peaks tegema rohkem Kanada tulevane peaminister astus kuulsa isa varjust välja Välismaa lühiuudised Arvamus Aivar Reinap: kahepalgeline maksukoguja Erkki Bahovski: igal juhul «ei» Jan Uuspõld: saagem padadeks, kuid jäägem kateldeks Juhtkiri: aeglaselt, aga õiges suunas Liina Kersna: normaliseeritud vägivallaga ei tohi leppida Päeva karikatuur Postimees 1930. aastal: Eesti imelaps Kaanadas Kultuur Kultuuri üks tüvitekste peab sünnipäeva Pianisti ootavad ees aula, loss ja Venemaa Näide terve talupojamõistuse vajalikkusest Sport Eesti tõstelootus tõstab suuremaid raskusi kui kunagi varem Spordi lühiuudised Saja liiga: võrkpalli julge idee Tallinn Eluheidikud merevärava juures Tartu Ebakindlus seab ohtu erakoolide arenguplaanid Linn tahab täika tänavale tõsta Riia tänav läheb ehitajale kalliks Stalinismiaja majad loovad uusi unistusi Lenduri tütar hoiab vanemate korterit kui kallist mälestust Ühistu esimees juhib uut elu ja hindab stalinistlikku vana Noored õnnelikud ohvitseride majas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kultuuri üks tüvitekste peab sünnipäeva

2 min lugemist
  • Estonia selts tähistab 22. oktoobril 150. tegevusaastat.
  • Estonia selts sai alguse laulu- ja mänguseltsina.
  • Seltsi suuremaks aktsiooniks on rahakogumine Estonia maja ehitamiseks.
Lõbusad estonlased aastast 1920. FOTO: Estonia

«On nagu ainest kerkiks vaimu tõus» – see luulerida pärineb Gustav Suitsu «Hamleti proloogist», mis loeti ette Estonia teatri- ja kontserdimaja avamisel 24. augustil 1913. Sündmus, mis kroonis mitukümmend aastat eesti kultuuri läbikäidud teed ja avas järgnevad peatükid eesti teatri-, muusika-, aga ka ühiskonnaloos.

Tellijale Tellijale

Kui rääkida tüvitekstidest, niisugustest märgikompleksidest, millel on juured ja eellugu, aga ka tulevikutähendus, siis on Estonia kahtlemata üks eesti kultuuri tüvitekste, mis on andnud Eestile koguni tema rahvusvahelise käibega  riiginime. Sellel sümboli tähenduse omandanud institutsioonil on kolm võimsat kihti: Estonia selts, Estonia teatri- ja kontserdimaja ning omaette seaduse alusel tegutsev Rahvusooper Estonia.

Homse suurejoonelise galakontserdiga tähistabki Estonia selts oma 150. tegevusaastat. Selle lavastaja on seltsi taastamisest alates 1990 esimees olnud Arne Mikk, mees, kes asetub oma mõtete ja tegutsemisega 20. sajandi alguse seltsiliikumise eestvedajate väärikasse rivvi.

20.10.2015 22.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto