Sisukord
Arvamus
Postimees
21.10.2015
Eesti Tegevusetuse tagajärjel sai saripussitaja veel ühe ohvri Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Rosimannuste süüpingist pääsemise põhjused Palju õnne Eluheidikud merevärava juures Tagakülg Esikülg 21. oktoober Leida Rammo fond hakkab koguma raha linnateatri uue hoone ehituseks 38 riigikogu liiget algatasid kooseluseaduse rakenduseelnõu Kohus mõistis koolitulistaja üheksaks aastaks vangi Eesti lühiuudised Majandus E-kaubandus ootab paisu tagant valla pääsemist Majanduse lühiuudised Jaapanistumine ähvardab kogu arenenud maailma Välismaa Suursaadik: lääs peaks tegema rohkem Kanada tulevane peaminister astus kuulsa isa varjust välja Välismaa lühiuudised Arvamus Aivar Reinap: kahepalgeline maksukoguja Erkki Bahovski: igal juhul «ei» Jan Uuspõld: saagem padadeks, kuid jäägem kateldeks Juhtkiri: aeglaselt, aga õiges suunas Liina Kersna: normaliseeritud vägivallaga ei tohi leppida Päeva karikatuur Postimees 1930. aastal: Eesti imelaps Kaanadas Kultuur Kultuuri üks tüvitekste peab sünnipäeva Pianisti ootavad ees aula, loss ja Venemaa Näide terve talupojamõistuse vajalikkusest Sport Eesti tõstelootus tõstab suuremaid raskusi kui kunagi varem Spordi lühiuudised Saja liiga: võrkpalli julge idee Tallinn Eluheidikud merevärava juures Tartu Ebakindlus seab ohtu erakoolide arenguplaanid Linn tahab täika tänavale tõsta Riia tänav läheb ehitajale kalliks Stalinismiaja majad loovad uusi unistusi Lenduri tütar hoiab vanemate korterit kui kallist mälestust Ühistu esimees juhib uut elu ja hindab stalinistlikku vana Noored õnnelikud ohvitseride majas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1930. aastal: Eesti imelaps Kaanadas

1 min lugemist

Eesti imelaps Kaanadas. Tütarlaps-skulptor saab austavaid tellimusi. Mõne aja eest teatasime, et Kaanadas on äratanud suurt tähelepanu eesti väljarändaja väike tütreke Helene Vaimel, kes avaldab väljapaistvat andi kujutava kunsti alal. 

Nüüd on tütarlapse poolt loodud skulptuurid Torontos peetud näitusel sedavõrd silma paistnud, et Ontario provintsi peaminister Ferguson on talle teinud ülesandeks oma rinnakuju voolida.

Selle puhul ilmub lehtedes uuesti andeka tütarlapse pilte. Toronto leht «The Mail and Empire» avaldab kaheveerulise pildi, mis kujutab 13-aastast Helena Vaimelit ühe tema poolt voolitud kujuga, ja lisab juurde: «Autoriteedid skulptuuri alal seletavad, et tütarlapsel on imetlusväärne loomulik and ja et ta on oma aastate juures geenius.»

Rakveres jälle valeraha liikvel. Laupäeva õhtul umbes kella 7 paiku tuli Rakvere turul kaupleva Amalie M. juurde keegi noormees ja soovis heeringat osta. Heeringat oma kätte võttes andis ta tasuna 2-kroonilise metallraha. Raha vastuvõttes märkas M., et see kuidagi tugevam harilikust on. Tule juures raha lähemalt järelevaadates selgus, et raha oli tinast valatud ja õige halvasti järele aimatud. Raha esimene külg oli lausa sile, kuna tagumisel küljel riigivapp kuidagi välja oli tulnud. Raha servasid oli aga viiliga tagant aidatud. M. keeldus raha vastu võtmast ja ütles noormehele, et raha on vale. Noormees vastas, et ta raha on saanud saianaiselt. M. ei jäänud sellega nõusse ja kutsus ostjat lähema politseiniku juurde, kuid enne kui sai selle ettepanekuga politseile ligineda, hüppas see eemale ja kadus pimedusse.

21.10.1930

Seotud lood
20.10.2015 22.10.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto