Sisukord
Arvamus
Postimees
22.10.2015
Eesti Mälumäng Kõusaare «Kohtumõistja» Postimehe kinos Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Naaber olgu samasugune nagu mina Tagakülg Eesti lühiuudised lk 4 Savisaare-Simsoni duell – teineteise kasuks loobumist ei tule Justiitsministeerium kaitseb erakoole Majandus Majanduse lühiuudised 22.10 Helm: me ei jõuagi kõiki kontrollida Graafik: maksuameti uuendused tõid mullu 100 miljonit eurot lisatulu Välismaa Balkani pagulasdraama kestab edasi Spalta välismaa lk10 Arvamus Postimees 1934. aastal: murrang sakslaste suhtumises? Juhtkiri: uskumatud vihavillemid laste spordivõistlustel Siiri Liiva: alkohol kaob pilgu alt, ja mis siis? Ergo Hanni: Lõuna- ja Põhja-Eesti tuleb ühendada neljarealise maanteega Päeva karikatuur Marko Rillo: OÜ teeb vabaks Ahto Lobjakas: Kanep tuleb seadustada Olev Remsu: Täielik krahh? Kultuur Kõusaare «Kohtumõistja» Postimehe kinos Eesti moe kuldliiga Sport Spordi lühiuudised Räuskav lapsevanem takistab noore arengut Neueri prohmakas kinkis Arsenalile võidu Potentsiaalne uus olümpiaala on aina süvenevas võimuvõitluse kütkes Tarbija Eakad vajavad lisaks ravile rohkem tervisemurede ärahoidmist Ehitusalpinism nõuab kokkupuudet kaljuronimisega AK Eesti moe kuldliiga Tartu Raamatukogu­hoidja saab mälestuspingi Maaülikool mängib korvpalli rahvusvahelises liigas Ärge jääge kujundeisse, vaid keskenduge värvile Postimees annab välja raamatuid juba 120 aastat Von Dorpat proovib kolmandat korda õnne Priit Pullerits: arulage kiremöll jalgpalli ümber Vallavolinik ootab Tartult rahasüsti Teeäär varjas sünget saladust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ergo Hanni: Lõuna- ja Põhja-Eesti tuleb ühendada neljarealise maanteega

2 min lugemist

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal ütles parlamendi ees arupärimisele vastates, et kui projekteerimisnormid ei nõua, pole vaja Tallinna–Tartu, Tallinn–Pärnu ja Tallinn–Narva põhimaanteed neljarealiseks ehitada. Suurim on liiklussagedus Tallinna–Tartu maanteel (8000 autot ööpäevas). Norm on 10 000.

Tellijale Tellijale

Selline mõtteviis viib varem või hiljem tulekahju kustutamisele. Vaja oleks tulekahju ennetada. Ministri esitatud mugavusloogika järgi ei peaks nohu ravima, vaid tegeleda tuleb probleemiga alles siis, kui kopsupõletik käes. See on lühinägelik.

Suurte taristuobjektide ehitamist või ehitamata jätmist ei otsustata projekteerimisnormides näpuga järge ajades, vaid poliitiliselt. Seda enam, et Tartu–Tallinna maantee väljaehitamine annab tõuke majandusele ja loob töökohti. Neljarealine põhimagistraal muudab majandust tõhusamaks, sest sujuval ja kiirel teel säästetud aeg ja elud on võimalik sisemajanduse kogutoodanguks ümber arvutada. Lisaks veel vaimuenergia, mis hoitakse kokku neljarealisel sujuvat sõitu võimaldaval maanteel, võrreldes praeguse närvide mänguga.

21.10.2015 23.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto