Sisukord
Kolumnistid
Postimees
22.10.2015
Eesti Mälumäng Kõusaare «Kohtumõistja» Postimehe kinos Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Naaber olgu samasugune nagu mina Tagakülg Eesti lühiuudised lk 4 Savisaare-Simsoni duell – teineteise kasuks loobumist ei tule Justiitsministeerium kaitseb erakoole Majandus Majanduse lühiuudised 22.10 Helm: me ei jõuagi kõiki kontrollida Graafik: maksuameti uuendused tõid mullu 100 miljonit eurot lisatulu Välismaa Balkani pagulasdraama kestab edasi Spalta välismaa lk10 Arvamus Postimees 1934. aastal: murrang sakslaste suhtumises? Juhtkiri: uskumatud vihavillemid laste spordivõistlustel Siiri Liiva: alkohol kaob pilgu alt, ja mis siis? Ergo Hanni: Lõuna- ja Põhja-Eesti tuleb ühendada neljarealise maanteega Päeva karikatuur Marko Rillo: OÜ teeb vabaks Ahto Lobjakas: Kanep tuleb seadustada Olev Remsu: Täielik krahh? Kultuur Kõusaare «Kohtumõistja» Postimehe kinos Eesti moe kuldliiga Sport Spordi lühiuudised Räuskav lapsevanem takistab noore arengut Neueri prohmakas kinkis Arsenalile võidu Potentsiaalne uus olümpiaala on aina süvenevas võimuvõitluse kütkes Tarbija Eakad vajavad lisaks ravile rohkem tervisemurede ärahoidmist Ehitusalpinism nõuab kokkupuudet kaljuronimisega AK Eesti moe kuldliiga Tartu Raamatukogu­hoidja saab mälestuspingi Maaülikool mängib korvpalli rahvusvahelises liigas Ärge jääge kujundeisse, vaid keskenduge värvile Postimees annab välja raamatuid juba 120 aastat Von Dorpat proovib kolmandat korda õnne Priit Pullerits: arulage kiremöll jalgpalli ümber Vallavolinik ootab Tartult rahasüsti Teeäär varjas sünget saladust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Olev Remsu: Täielik krahh?

4 min lugemist
Olev Remsu FOTO: Ergo Kuld

Olev Remsu on solvunud ja tunneb end petetuna. Mingid kaubitsejad on pistnud taskusse tema riigi.

Tellijale Tellijale

Vahel tundub, et osa riigikogu liikmeid kõlbaks pigem täiturule hõlma alt kaupa ärima kui Toompeale. Paljude ainus motiiv poliitikas esile tõusta on oma hüvede ja sissetulekute suurendamine. Ja niisugused inimesed teevad meie elu määravaid seadusi. Nad teevad neid enese huvides?

Hakka või austama neid nimekaid mehi-naisi, kes ei müü oma populaarsust lihtsameelsete häälte püüdmiseks ega ole riigikokku kandideerinud.

Ehkki mulle ei meeldi parempoolsus, kõige vähem veel thatcherism, on just Raudse Leedi kaudu minuni jõudnud üks kuldne tõde: ei ole olemas riigi raha, on vaid maksumaksjate raha. Teiste sõnadega: kõik, kellest allpool juttu tuleb, varastavad raha minult, meilt kõigilt, olles minust mitmeid ja mitmeid kordi rikkamad.

Mõni võib mulle ju näkku paisata oma näruse deviisi: lollidelt tulebki raha ära võtta. Aga vaat, ei lase võtta, võitlen selle vastu ainukese relvaga, mis mul on, nimelt sulega.

Kas oli see Kristiina Ojuland, kelle nimega seoses tuli esimesena päevavalgele kulutšekkide võltsesitamine? Naine elas suvilas, kuid laskis kinni maksta hotelliarved Tallinnas. Vahelejäämine ei takistanud tal saamast välisministriks ning hiljem europarlamendi saadikuks. Eks see julgusta teisigi. Kui poliitik teaks, et väiksemagi sulitsemise pärast ootaks teda karistus, siis ta seesuguste afääride peale ei läheks. Meenutame, et Rootsi asepeaminister Mona Sahlin pidi tagasi astuma seetõttu, et ostis endale valitsuse krediitkaardiga sukkpüksid.

Meil ostab saadikupuutumatusest ilma jäänud riigikogu liige ja partei peasekretär, kahes kohtuastmes süüdi mõistetud Priit Toobal rahva raha eest kokku bensiini ja diislit, ja häirekella lööb vaid ajakirjandus.

21.10.2015 23.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto