Sisukord
Uudised
Tänane leht
22.10.2015
Eesti Mälumäng Kõusaare «Kohtumõistja» Postimehe kinos Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Naaber olgu samasugune nagu mina Tagakülg Eesti lühiuudised lk 4 Savisaare-Simsoni duell – teineteise kasuks loobumist ei tule Justiitsministeerium kaitseb erakoole Majandus Majanduse lühiuudised 22.10 Helm: me ei jõuagi kõiki kontrollida Graafik: maksuameti uuendused tõid mullu 100 miljonit eurot lisatulu Välismaa Balkani pagulasdraama kestab edasi Spalta välismaa lk10 Arvamus Postimees 1934. aastal: murrang sakslaste suhtumises? Juhtkiri: uskumatud vihavillemid laste spordivõistlustel Siiri Liiva: alkohol kaob pilgu alt, ja mis siis? Ergo Hanni: Lõuna- ja Põhja-Eesti tuleb ühendada neljarealise maanteega Päeva karikatuur Marko Rillo: OÜ teeb vabaks Ahto Lobjakas: Kanep tuleb seadustada Olev Remsu: Täielik krahh? Kultuur Kõusaare «Kohtumõistja» Postimehe kinos Eesti moe kuldliiga Sport Spordi lühiuudised Räuskav lapsevanem takistab noore arengut Neueri prohmakas kinkis Arsenalile võidu Potentsiaalne uus olümpiaala on aina süvenevas võimuvõitluse kütkes Tarbija Eakad vajavad lisaks ravile rohkem tervisemurede ärahoidmist Ehitusalpinism nõuab kokkupuudet kaljuronimisega AK Eesti moe kuldliiga Tartu Raamatukogu­hoidja saab mälestuspingi Maaülikool mängib korvpalli rahvusvahelises liigas Ärge jääge kujundeisse, vaid keskenduge värvile Postimees annab välja raamatuid juba 120 aastat Von Dorpat proovib kolmandat korda õnne Priit Pullerits: arulage kiremöll jalgpalli ümber Vallavolinik ootab Tartult rahasüsti Teeäär varjas sünget saladust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Priit Pullerits: arulage kiremöll jalgpalli ümber

3 min lugemist
Priit Pullerits. FOTO: Margus Ansu

Midagi ei ole parata, alustada tuleb kõige primitiivsemast. Nimelt, mis on jalgpalli eesmärk, kui pall keskväljakul mängu pannakse? Loomulikult, iga lapski teab: see väravasse ajada. Ilma selleta pole võimalik võita. Ja kui ei võida, ei maksa EMi ega MMi finaalturniirile pääsemisest unistadagi.

Tellijale Tellijale

Küsite, miks kulutan teie aega nii lihtlabase jutuga. Aga seepärast, et rahva kiremöll ja meediakära, mis saadab Eesti jalgpallikoondist, on niivõrd ülepaisutatud ja põhjendamatu, kui võrrelda seda tõsiasjadega, mida Eesti koondis korda suudab saata.

Jah, EMi kvalifikatsiooniturniiril tuli oma alagrupis neljas koht, mida oligi tõele au andes oodata. Aga see, et kümnes mängus suutis Eesti lüüa kõigest neli väravat – ehk piltlikult öeldes kahe ja poole mängu peale üksainus tabamus –, teeb Eesti koondisest Euroopa ühe hambutuima esinduse. Neli väravat lõid kvalifikatsiooniturniiril ka Andorra ja Moldova (kas Eesti tahab tõepoolest kuuluda nendega samale pulgale?) ning Eestist vähem tabamusi said kirja sellised jalgpallikääbused nagu Malta (3), Liechtenstein ja Gibraltar (mõlemad 2) ning San Marino (1). Eesti harukordset hambutust toonitab fakt, et mitte üheski välismängus, kokku 450 minuti jooksul, ei suudetud ajada palli vastaste väravavõrku ühtainumat kordagi.

21.10.2015 23.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto