Sisukord
Maailma majandus
Tänane leht
23.10.2015
Eesti Majanduse lühiuudised Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kohus otsustab, kas Savisaar jätkab linnapeana Palju õnne Toom ei lepi piirkonna esimeheks trügiva Simsoniga Keskerakond andis sularaha liikumise kohta vastused lk 4 augud all pildiallkiri lk 4 lühiuudised lk.4 2310 viimneveerg Ema jäi teovõimetu tütre EMT lepingu lõpetamisel hätta Majandus Majanduse lühiuudised Norra ei taha ja ei saa enam olla põhjamaade tankla Välismaa Augud koolimaja seinas meenutavad tulistamist Rünnak ehmatas Rootsit Välismaa lühiuudised Arvamus Märt Niidassoo: Suur-Karja piirangud – viimane mees laseb tule kustu? Juhtkiri: lootus ja tüli Tallinna südames Postimees 1930. aastal: metsniku salapärane surm – kas õnnetu juhtumine või mõrtsukatöö? Lugejakirjad Toomas Hendrik Ilves: Müürid, mida me ise püstitame Päeva karikatuur Maarja Vaino: Laulupeost ei piisa Henrik Roonemaa: Me peame rääkima Teslast, aga mida? Sport Tänak alustas tagasihoidlikult ManCity leidis endale lõpuks sangari Liivak: nii jätkates kaob korvpall viie aastaga Spordi lühiuudised Jalgpall nagu Kafka romaanis Tallinn Linnasüda nihkub mere äärde Tarbija Ema jäi teovõimetu tütre EMT lepingu lõpetamisel hätta Tartu Võrtsjärve ääres laiub liivakõrb Väike tüdruk kehastub tantsides moelavade diivaks Riigiarhivaar Priit Pirsko: digiajastu on kasvatanud arhiivi külastatavuse sajakordseks Erakool soovib järgmisel aastal avada gümnaasiumi Uues koolimajas lõpevad tunnid õhtul Eino Baskinit mängib kaks näitlejat üksi ja korraga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Norra ei taha ja ei saa enam olla põhjamaade tankla

6 min lugemist
  • Norra naftatööstuses on töö kaotanud 15 000 inimest
  • Toetust saavad vaid uusi töökohti loovad ettevõtted
  • Naised pööratakse tehnoloogiausku
  • Norra investeeringud Norrasse on kasvanud 10 korda
Norra otsib naftatööstuse asemel uusi tuluallikaid. FOTO: SCANPIX

Norra soovib lahti saada nafta-, gaasi- ja kalandusriigi mainest ning pilgud on pööratud alustavate äride ja laia haardega innovatsiooni poole. Viimase trendina on hakatud otsima julgeid ja hakkajaid naisjuhte.

Tellijale Tellijale

«Meie 40 aastat püsinud bensiinijaama positsioon on muutumas. Norra on tänavu sügisel üks kiiremini areneva ökosüsteemiga ja innovaatilisemaid riike Euroopas,» ütles Norra EASi analoogiks oleva Innovation Norway tegevdirektor Anita Krohn Traaseth möödunud nädalal Oslo innovatsiooninädalat sisse juhatades.

Krohn Traasethi jutul on jumet. Kõik näitajad räägivad seda keelt, et Norras pole iial loodud nii palju ettevõtteid kui praegu. Viimase poole aasta jooksul juba näiteks samapalju kui kogu 2014. aastal kokku – ehk ei vähem ega rohkem kui 50 000!

22.10.2015 24.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto