Sisukord
Arvamus
Tänane leht
23.10.2015
Eesti Majanduse lühiuudised Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kohus otsustab, kas Savisaar jätkab linnapeana Palju õnne Toom ei lepi piirkonna esimeheks trügiva Simsoniga Keskerakond andis sularaha liikumise kohta vastused lk 4 augud all pildiallkiri lk 4 lühiuudised lk.4 2310 viimneveerg Ema jäi teovõimetu tütre EMT lepingu lõpetamisel hätta Majandus Majanduse lühiuudised Norra ei taha ja ei saa enam olla põhjamaade tankla Välismaa Augud koolimaja seinas meenutavad tulistamist Rünnak ehmatas Rootsit Välismaa lühiuudised Arvamus Märt Niidassoo: Suur-Karja piirangud – viimane mees laseb tule kustu? Juhtkiri: lootus ja tüli Tallinna südames Postimees 1930. aastal: metsniku salapärane surm – kas õnnetu juhtumine või mõrtsukatöö? Lugejakirjad Toomas Hendrik Ilves: Müürid, mida me ise püstitame Päeva karikatuur Maarja Vaino: Laulupeost ei piisa Henrik Roonemaa: Me peame rääkima Teslast, aga mida? Sport Tänak alustas tagasihoidlikult ManCity leidis endale lõpuks sangari Liivak: nii jätkates kaob korvpall viie aastaga Spordi lühiuudised Jalgpall nagu Kafka romaanis Tallinn Linnasüda nihkub mere äärde Tarbija Ema jäi teovõimetu tütre EMT lepingu lõpetamisel hätta Tartu Võrtsjärve ääres laiub liivakõrb Väike tüdruk kehastub tantsides moelavade diivaks Riigiarhivaar Priit Pirsko: digiajastu on kasvatanud arhiivi külastatavuse sajakordseks Erakool soovib järgmisel aastal avada gümnaasiumi Uues koolimajas lõpevad tunnid õhtul Eino Baskinit mängib kaks näitlejat üksi ja korraga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maarja Vaino: Laulupeost ei piisa

3 min lugemist
Maarja Vaino FOTO: Mihkel Maripuu

Kui tahame, et kultuuriväljaannetel oleks rohkem lugejaid, tuleb alustada koolis humanitaarainete osakaalu taastamisest, (noorte) inimeste lõimimisest oma kultuuriga, manitseb kirjandusteadlane Maarja Vaino. Laulupeost ei piisa ja nutitelefoni kolimine ei aita.

Tellijale Tellijale

Uuring «Mina. Maailm. Meedia» on tähelepanu keskpunkti tõmmanud kultuuriajakirjanduse. Kas kultuuriajakirjadele (Sirp, Vikerkaar, Looming, Akadeemia jt) jätkub lugejaid või tuleks midagi ette võtta? Kas võtta ette ajakirjade või hoopis lugejatega? Tiit Hennoste näeb olukorras revolutsioonilisust, Marju Lauristin muretseb järelkasvu pärast (Sirp 16.10.2015). Jah, kvaliteetkultuuri ja humanitaaria asend ühiskonnas on mitmeti marginaliseerunud. Loomulikult mõjutab see kultuuriajakirjandust.

Küsimus ei ole aga kindlasti selles, kas ja kui palju suudab kultuuriajakirjandus kolida nutitelefoni. Peaksime alustuseks vaatama asja üldises kultuurikontekstis.

22.10.2015 24.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto