Sisukord
Arvamus
Postimees
23.10.2015
Eesti Majanduse lühiuudised Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kohus otsustab, kas Savisaar jätkab linnapeana Palju õnne Toom ei lepi piirkonna esimeheks trügiva Simsoniga Keskerakond andis sularaha liikumise kohta vastused lk 4 augud all pildiallkiri lk 4 lühiuudised lk.4 2310 viimneveerg Ema jäi teovõimetu tütre EMT lepingu lõpetamisel hätta Majandus Majanduse lühiuudised Norra ei taha ja ei saa enam olla põhjamaade tankla Välismaa Augud koolimaja seinas meenutavad tulistamist Rünnak ehmatas Rootsit Välismaa lühiuudised Arvamus Märt Niidassoo: Suur-Karja piirangud – viimane mees laseb tule kustu? Juhtkiri: lootus ja tüli Tallinna südames Postimees 1930. aastal: metsniku salapärane surm – kas õnnetu juhtumine või mõrtsukatöö? Lugejakirjad Toomas Hendrik Ilves: Müürid, mida me ise püstitame Päeva karikatuur Maarja Vaino: Laulupeost ei piisa Henrik Roonemaa: Me peame rääkima Teslast, aga mida? Sport Tänak alustas tagasihoidlikult ManCity leidis endale lõpuks sangari Liivak: nii jätkates kaob korvpall viie aastaga Spordi lühiuudised Jalgpall nagu Kafka romaanis Tallinn Linnasüda nihkub mere äärde Tarbija Ema jäi teovõimetu tütre EMT lepingu lõpetamisel hätta Tartu Võrtsjärve ääres laiub liivakõrb Väike tüdruk kehastub tantsides moelavade diivaks Riigiarhivaar Priit Pirsko: digiajastu on kasvatanud arhiivi külastatavuse sajakordseks Erakool soovib järgmisel aastal avada gümnaasiumi Uues koolimajas lõpevad tunnid õhtul Eino Baskinit mängib kaks näitlejat üksi ja korraga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Henrik Roonemaa: Me peame rääkima Teslast, aga mida?

3 min lugemist
Henrik Roonemaa FOTO: Peeter Langovits

1. juulil ilmus Äripäevas väike uudisnupp, milles Igor Rõtov kiitis oma märtsikuist otsust osta Tesla aktsiaid ja avaldas arvamust, et pole välistatud isegi Tesla aktsia veel kümnekordne tõus. Mul oli sel hetkel natuke vaba raha ja puhtalt sportlikust huvist hakkasin ka siis kohe Tesla osanikuks, et elektrirevolutsiooni rongist mitte maha jääda. Praegu olen korralikult miinuses ja lugu paistab halb. Loe veel lehest investeerimissoovitusi!

Tellijale Tellijale

See, mis viimase kolme kuuga Tesla aktsiaga juhtunud on, ei meenuta aga mitte rongi, vaid pigem Ameerika mägesid. Praegu on näiteks käsil üks järjekordne suurem laskumine ja keegi ei tea, kas me alles alustasime või oleme juba põhjas ja hakkame varsti jälle ronima.

Praegu on Tesla turuväärtus ligi 28 miljardit dollarit. See on sama palju kui Audil. See on kaks Peugeot’d ehk pool BMWd või Fordi. BMW müüs eelmisel aastal üle 1,8 miljoni sõiduki. Peugeot Citroëni grupp ligi kolm miljonit. Tesla müüs 33 000.

Need arvud üksi ei näita muidugi midagi, sest aktsiahind on täna üks ja homme pärast järjekordset diisliskandaali teine ning palju sellest hinnast ongi suunatud tulevikku.

22.10.2015 24.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto