Sisukord
Kultuur
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (6) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Nädala plaat. Edmundi katkine kaleidoskoop

2 min lugemist
Edmund Hõbe FOTO: Kuvatõmmis

Edmund Hõbe

Indian Summer In Portugal

self-released

Hinne: 4

Tellijale

Edmund Hõbe kohta võib varsti juba öelda Eesti avant-rock’i vanameister, liiatigi, et ta armastab kanda ka habet. Tegevus Opium Flirdi koosseisus ja isetegevus Multiphonic Rodentina ja nüüd Edmund Hõbena on oma küllaltki introvertselt ja madalat profiili hoidvalt, kuid siiski järjekindlal moel uuristanud kohta ajalukku nagu ürask. Oma plaate levitab ta järjekindlalt cd-r’idel ja ma ei teagi, kas neid ka poest saab osta. Hõbe on multiinstrumentalist, kes valdab vist kõiki pille, mis olemas on. Või vähemalt neid, mida ta otsustanud endale hankida. Ka on ta teeneline koduslindistaja ja maakohtades elaja.

Kõik need omadused säravad vastu ka tema viimaselt, idüllilise, ent ka kustumise võimalusega pealkirjaga plaadilt «Indian Summer In Portugal». Võib tõdeda, et ka Hõbe plaadid muutuksid järjest rõõmsamaks ja sellest võiks mõelda kui järkjärgulisest liikumisest valguse poole. Kes teab, võib olla asub kuskil siin mõni religioosne tõmbekera. Ilmselt siiski mitte. Plaat on väga ookeaniäärse meeleoluga, isegi kui ollakse satutud pisut närvilisemasse ja mõnevõrra Sun Ra-d või multifilmi «Nõiutud saar» soundtrack’i meenutavasse atonaalset oma hinges kandvasse rubriiki – «Theropodium».

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto