Sisukord
Kultuur
Postimees
24.10.2015
Eesti Palju õnne Narva Toomi pisaraid ei pühi. Või siiski? Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Nooruke irbis saab nime Eriüksus tegi üllatusrünnaku relvastatud kriminaalidele Tagakülg Taluniku armastus relvade vastu Varmas virtin Eesti lühiuudised lk 4 Džinn püsigu pudelis Ringkonnakohus jättis Edgar Savisaare ametisse ennistamata IRLi toetus kahanes rekordmadalaks Välismaa Saakašvili ja Leedu püüdsid Gruusiale tähelepanu Prantsusmaal hukkus bussitäis pensionäre Nõrgenev perekond Konservatiivide aastaüritus kasvas pagulaskongressiks Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1911. aastal: Venemaa nälgib Kuldne moelooja Võitleja tagasitulek Džinn püsigu pudelis Varmas virtin Päeva karikatuur Juhtkiri: vastuolusid Euroopas ei jäeta kasutamata Piret Kooli: Viro või Eesti Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Tiiu Kuurme essee: vaimukultuur ja mahulised mõõtsuurused Kultuur Teatris ikka valetatakse Luulehetk – hetk luules Mees kitarriga = diip? Uue satiiri sünnilugu: «Monty Pythoni» allikatel Punainimese agoonilised pihtimused Teise raamatu needus ehk igav Elviira Nädala plaat. Edmundi katkine kaleidoskoop Kuidas eri liiki puid üsna kaugelt ära tunda Nokturn üksikutele hingedele Kuldne moelooja Sport Spordi lühiuudised 24.10 Tänak kihutab Kataloonias kolmandal kohal Olümpiakomitee plaanib muuta sportlaste toetamise korda Võitleja tagasitulek Sportlased, kes teevad head Tarbija Tööpsühholoog: töötajad on muutunud töökeskkonna suhtes nõudlikumaks Tööandja maine sõltub suhtumisest töötajatesse AK Mees kitarriga = diip? Teatris ikka valetatakse Nädala plaat. Edmundi katkine kaleidoskoop «Viimne reliikvia» 25 aastat hiljem Nokturn üksikutele hingedele Kuidas eri liiki puid üsna kaugelt ära tunda Valitsus hädas töömeestega Koduliigas läheb karmiks Teeme rahval elu paremaks Viimane veerg Peeter Langovits: tagasivaade Kreml kasutab pagulaskriisis relvana paremäärmusparteisid Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Efektne rahvustüli rahvusvahelisele publikule Tiiu Kuurme essee: vaimukultuur ja mahulised mõõtsuurused Arter Haarav telemäng ootab küsimusi Suhkrust, tiigrist ja maasikavahust Milleks meile koolikokkutulekud? Selliseid mehi annab otsida! «Eesti rikkaim mees» elab tulevikus Lõputu võitlus umbluuga Ühe seminari protokoll Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala plaat. Edmundi katkine kaleidoskoop

2 min lugemist
Edmund Hõbe FOTO: Kuvatõmmis

Edmund Hõbe

Indian Summer In Portugal

self-released

Hinne: 4

Tellijale Tellijale

Edmund Hõbe kohta võib varsti juba öelda Eesti avant-rock’i vanameister, liiatigi, et ta armastab kanda ka habet. Tegevus Opium Flirdi koosseisus ja isetegevus Multiphonic Rodentina ja nüüd Edmund Hõbena on oma küllaltki introvertselt ja madalat profiili hoidvalt, kuid siiski järjekindlal moel uuristanud kohta ajalukku nagu ürask. Oma plaate levitab ta järjekindlalt cd-r’idel ja ma ei teagi, kas neid ka poest saab osta. Hõbe on multiinstrumentalist, kes valdab vist kõiki pille, mis olemas on. Või vähemalt neid, mida ta otsustanud endale hankida. Ka on ta teeneline koduslindistaja ja maakohtades elaja.

Kõik need omadused säravad vastu ka tema viimaselt, idüllilise, ent ka kustumise võimalusega pealkirjaga plaadilt «Indian Summer In Portugal». Võib tõdeda, et ka Hõbe plaadid muutuksid järjest rõõmsamaks ja sellest võiks mõelda kui järkjärgulisest liikumisest valguse poole. Kes teab, võib olla asub kuskil siin mõni religioosne tõmbekera. Ilmselt siiski mitte. Plaat on väga ookeaniäärse meeleoluga, isegi kui ollakse satutud pisut närvilisemasse ja mõnevõrra Sun Ra-d või multifilmi «Nõiutud saar» soundtrack’i meenutavasse atonaalset oma hinges kandvasse rubriiki – «Theropodium».

23.10.2015 26.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto