Sisukord
Eesti
Tänane leht
23.10.2015
Eesti Majanduse lühiuudised Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kohus otsustab, kas Savisaar jätkab linnapeana Palju õnne Toom ei lepi piirkonna esimeheks trügiva Simsoniga Keskerakond andis sularaha liikumise kohta vastused lk 4 augud all pildiallkiri lk 4 lühiuudised lk.4 2310 viimneveerg Ema jäi teovõimetu tütre EMT lepingu lõpetamisel hätta Majandus Majanduse lühiuudised Norra ei taha ja ei saa enam olla põhjamaade tankla Välismaa Augud koolimaja seinas meenutavad tulistamist Rünnak ehmatas Rootsit Välismaa lühiuudised Arvamus Märt Niidassoo: Suur-Karja piirangud – viimane mees laseb tule kustu? Juhtkiri: lootus ja tüli Tallinna südames Postimees 1930. aastal: metsniku salapärane surm – kas õnnetu juhtumine või mõrtsukatöö? Lugejakirjad Toomas Hendrik Ilves: Müürid, mida me ise püstitame Päeva karikatuur Maarja Vaino: Laulupeost ei piisa Henrik Roonemaa: Me peame rääkima Teslast, aga mida? Sport Tänak alustas tagasihoidlikult ManCity leidis endale lõpuks sangari Liivak: nii jätkates kaob korvpall viie aastaga Spordi lühiuudised Jalgpall nagu Kafka romaanis Tallinn Linnasüda nihkub mere äärde Tarbija Ema jäi teovõimetu tütre EMT lepingu lõpetamisel hätta Tartu Võrtsjärve ääres laiub liivakõrb Väike tüdruk kehastub tantsides moelavade diivaks Riigiarhivaar Priit Pirsko: digiajastu on kasvatanud arhiivi külastatavuse sajakordseks Erakool soovib järgmisel aastal avada gümnaasiumi Uues koolimajas lõpevad tunnid õhtul Eino Baskinit mängib kaks näitlejat üksi ja korraga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Toom ei lepi piirkonna esimeheks trügiva Simsoniga

2 min lugemist
Edgar Savisaar ja Yana Toom FOTO: Arno Saar / Õhtuleht

Keskerakonna esimeest Edgar Savisaart toetav europarlamendi liige ja Ida-Virumaa suurim häältemagnet Yana Toom ei taha leppida sellega, et erakonna Narva piirkonna juhatus esitas erakonna esimehe kandidaadiks praeguse aseesimehe ja riigikogu fraktsiooni juhi Kadri Simsoni, kirjutab ajaleht Põhjarannik.

Seetõttu kutsus Toom, kes on ka Keskerakonna Narva piirkonna kuraator, reede õhtuks kokku piirkonna üldkoosoleku, mille päevakorras seisab ainsa punktina küsimus Keskerakonna esimehe kandidaatide esitamisest.

Toom selgitas Põhjarannikule, et koosolekut ajendas kokku kutsuma Narva piirkonna keskerakondlaste rahulolematus juhatuse otsusega, millest nad said teada meediast. «Olukord, kus piirkonna juhatuse otsus nende nimel tuli erakonna liikmetele kui välk selgest taevast, vajab klaarimist,» ütles ta.

Narva piirkond oli eelmisel reedel esimene, kes seadis novembri lõpus toimuvaks kongressiks üles Simsoni kandidatuuri. Piirkonna esimehe Andrus Tamme sõnul peab Savisaar, kes on pärast oma rasket haigust sattunud tugeva surve alla, oma jõudu hoidma. «Me soovime, et Edgar saaks keskenduda oma võitlusele ebaõigluse vastu, et ta tervis peaks vastu ning ta osalus poliitikas jätkuks,» ütles ta reedel pressiteates.

Simson on tema sõnul taganud aastate jooksul Keskerakonna poliitika järjepidevuse ning suudab erakonda ühtsena edasi viia. Piirkonna hinnangul võiks Savisaarest saada erakonna auesimees.

Auesimeheks saamise välistas Savisaar eile erakonnakaaslastele saadetud kirjas, kus kinnitas, et pole huvitatud kohast, kus ei saa oma toetajate heaks midagi ära teha. «Leian, et teod maksavad rohkem kui sõnad, ja sellepärast mingit auesimeest minust kindlasti ei saa,» kirjutas ta.

Ta märkis, et austab iga piirkonna õigust nimetada mis tahes ametitesse just neid kandidaate, keda piirkond ise kõige õigemaks peab. «Jah, olen kuulnud, et Narva piirkonna esimehele pakuti Simsoni nimetamise eest vastu kohta Tallinnas, Keskerakonna juhatuses. Samuti, et see on [Mihhail] Stalnuhhini kättemaks Yana Toomi Ida-Virumaa esinumbriks panemise eest. Ei pea kumbagi usutavaks, kuid sel pole ka tähtsust,» kirjutas Savisaar, kelle sõnul teevad kongressil otsuse delegaadid, kes on oma valikutes vabad.

Ta lisas, et kui piirkonna juhatus esindab piirkonna liikmeid, siis on hästi. «Kui siin on lahknevus, saavad inimesed hääletada nii, nagu nende süda ütleb. Kongressi päeval mingid bartertehingud nagunii ei kehti,» märkis Savisaar, kes kutsus üles rahu säilitama ja tööd edasi tegema.

Keskerakonna kongress, kus valitakse erakonnale uus juhatus, toimub 29. novembril Tallinnas Tondiraba jäähallis.

Seotud lood
22.10.2015 24.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto