Sisukord
Arvamus
Tänane leht
23.10.2015
Eesti Majanduse lühiuudised Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kohus otsustab, kas Savisaar jätkab linnapeana Palju õnne Toom ei lepi piirkonna esimeheks trügiva Simsoniga Keskerakond andis sularaha liikumise kohta vastused lk 4 augud all pildiallkiri lk 4 lühiuudised lk.4 2310 viimneveerg Ema jäi teovõimetu tütre EMT lepingu lõpetamisel hätta Majandus Majanduse lühiuudised Norra ei taha ja ei saa enam olla põhjamaade tankla Välismaa Augud koolimaja seinas meenutavad tulistamist Rünnak ehmatas Rootsit Välismaa lühiuudised Arvamus Märt Niidassoo: Suur-Karja piirangud – viimane mees laseb tule kustu? Juhtkiri: lootus ja tüli Tallinna südames Postimees 1930. aastal: metsniku salapärane surm – kas õnnetu juhtumine või mõrtsukatöö? Lugejakirjad Toomas Hendrik Ilves: Müürid, mida me ise püstitame Päeva karikatuur Maarja Vaino: Laulupeost ei piisa Henrik Roonemaa: Me peame rääkima Teslast, aga mida? Sport Tänak alustas tagasihoidlikult ManCity leidis endale lõpuks sangari Liivak: nii jätkates kaob korvpall viie aastaga Spordi lühiuudised Jalgpall nagu Kafka romaanis Tallinn Linnasüda nihkub mere äärde Tarbija Ema jäi teovõimetu tütre EMT lepingu lõpetamisel hätta Tartu Võrtsjärve ääres laiub liivakõrb Väike tüdruk kehastub tantsides moelavade diivaks Riigiarhivaar Priit Pirsko: digiajastu on kasvatanud arhiivi külastatavuse sajakordseks Erakool soovib järgmisel aastal avada gümnaasiumi Uues koolimajas lõpevad tunnid õhtul Eino Baskinit mängib kaks näitlejat üksi ja korraga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Märt Niidassoo: Suur-Karja piirangud – viimane mees laseb tule kustu?

2 min lugemist
Märt Niidassoo FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Sellel nädalal kirjutas Postimees Tallinna linnavalitsuse korraldusest, millega kehtestatakse kümnele vanalinnas tegutsevale meelelahutuskohale ja neid pidavatele isikutele majandustegevuse piirangud.

Peamine piirang puudutab n-ö Bermuda kolmnurgas, Suur-Karja tänaval tegutsevate meelelahutusasutuste alkoholimüügi aega. Edaspidi saab kohtadest nagu Shooters, Labor jpt osta alkoholi tööpäevadel täpselt südaööni ja reedel ning laupäeval kuni kella üheni. Põhjuseks tuuakse kohalike elanike öörahu tagamine.

Siit tekib küsimus, millist rolli mängib vanalinn Tallinna ööelus. Olen isegi mõnel hilisel tunnil möödunud Suur-Karja tänavast ning sealsete piduliste lärm tänaval mõjub kindlasti kohalikele häirivalt. Siiski ei saa vanalinna kolinud inimene naiivselt loota, et nädalavahetusel valitseks tema akna all vaikus. Sellist vaikust on võimalik nautida mitmes Tallinna linnaosas, nagu Kakumäel, Pirital või isegi Mustamäel.

Vanalinnas on juba piiratud autoga liiklemist, mille tõttu on mujale kolinud ettevõtteid. Kuna paljude Bermudas tegutsevate meelelahutusasutuste peamine klientuur külastab nädalavahetustel vanalinna pärast kella üht öösel, mõjub uus alkoholimüügi keeld mitme koha käibele lausa laastavalt.

On arusaadav, et Tallinna juhtiva Keskerakonna peamine valijaskond on vanemas eas inimesed, kes võtavad kõikvõimalikud keeluseadused avasüli vastu, kuid kas selline odav häälte ostmine on väärt, et pealinna keskus konkreetselt välja lülitatakse? Enamik valijaskonnast ei jaksa endale vanalinna elamispinda soetada ning kokkuvõttes pole rajooni käekäik nendega seotud.

Igasuguseid keelde kehtestades tuleks lähtuda mõlemast osapoolest, nii elanikest kui ka ettevõtjatest. Samuti ei suudeta ühe ala vaigistamisega Tallinna ööelul kraane kinni keerata. Pigem liiguvad ennast lõvideks joonud pidulised tänavatele või siis mõnda muusse linnaossa, kus öörahu nautivaid elanikke on rohkem kui vanalinnas. Kalamajas, Põhja-Tallinnas või mõnes magalas elavad inimesed on siiski arvestanud rahuliku rajooni eluga, samas ei saa vanalinna elanikud sellele loota.

Arvesse tuleks võtta ka väliskülalisi, kes tahavad Tallinna ööelu nautida ja tarbivad peale alkoholi siin viibides kõikvõimalikke muid teenuseid. Liigsete keeldudega peletame eemale ka nemad. Alles jääksid vaid pidulised, kes külastavad Tallinnas viibides vaid «härrasmeeste klubisid», mida linnavalitsus tundub lausa soosivat, kuid mis minu arvates rikuvad linnapilti ning mainet rohkem kui enamik öölokaale.

Mis oleks lahendus? Igasuguseid keelde kehtestades tuleks lähtuda mõlemast osapoolest, nii elanikest kui ka ettevõtjatest. Praegu kaldub linnavalitsuse toetus ühele poolele.

Ööelu on üks Tallinna vanalinna osa ning pidevate keeluseadustega võime ühel hetkel avastada, et oleme Eesti pealinna keskuse välja suretanud. Viimane lahkuja laseb tule ka kustu.

Seotud lood
22.10.2015 24.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto