Sisukord
Kultuur
Tänane leht
24.10.2015
Eesti Palju õnne Narva Toomi pisaraid ei pühi. Või siiski? Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Nooruke irbis saab nime Eriüksus tegi üllatusrünnaku relvastatud kriminaalidele Tagakülg Taluniku armastus relvade vastu Varmas virtin Eesti lühiuudised lk 4 Džinn püsigu pudelis Ringkonnakohus jättis Edgar Savisaare ametisse ennistamata IRLi toetus kahanes rekordmadalaks Välismaa Saakašvili ja Leedu püüdsid Gruusiale tähelepanu Prantsusmaal hukkus bussitäis pensionäre Nõrgenev perekond Konservatiivide aastaüritus kasvas pagulaskongressiks Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1911. aastal: Venemaa nälgib Kuldne moelooja Võitleja tagasitulek Džinn püsigu pudelis Varmas virtin Päeva karikatuur Juhtkiri: vastuolusid Euroopas ei jäeta kasutamata Piret Kooli: Viro või Eesti Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Tiiu Kuurme essee: vaimukultuur ja mahulised mõõtsuurused Kultuur Teatris ikka valetatakse Luulehetk – hetk luules Mees kitarriga = diip? Uue satiiri sünnilugu: «Monty Pythoni» allikatel Punainimese agoonilised pihtimused Teise raamatu needus ehk igav Elviira Nädala plaat. Edmundi katkine kaleidoskoop Kuidas eri liiki puid üsna kaugelt ära tunda Nokturn üksikutele hingedele Kuldne moelooja Sport Spordi lühiuudised 24.10 Tänak kihutab Kataloonias kolmandal kohal Olümpiakomitee plaanib muuta sportlaste toetamise korda Võitleja tagasitulek Sportlased, kes teevad head Tarbija Tööpsühholoog: töötajad on muutunud töökeskkonna suhtes nõudlikumaks Tööandja maine sõltub suhtumisest töötajatesse AK Mees kitarriga = diip? Teatris ikka valetatakse Nädala plaat. Edmundi katkine kaleidoskoop «Viimne reliikvia» 25 aastat hiljem Nokturn üksikutele hingedele Kuidas eri liiki puid üsna kaugelt ära tunda Valitsus hädas töömeestega Koduliigas läheb karmiks Teeme rahval elu paremaks Viimane veerg Peeter Langovits: tagasivaade Kreml kasutab pagulaskriisis relvana paremäärmusparteisid Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Efektne rahvustüli rahvusvahelisele publikule Tiiu Kuurme essee: vaimukultuur ja mahulised mõõtsuurused Arter Haarav telemäng ootab küsimusi Suhkrust, tiigrist ja maasikavahust Milleks meile koolikokkutulekud? Selliseid mehi annab otsida! «Eesti rikkaim mees» elab tulevikus Lõputu võitlus umbluuga Ühe seminari protokoll Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nokturn üksikutele hingedele

1 min lugemist
Kurt Vile- b’lieve i’m goin down FOTO: Kuvatõmmis

Kurt Vile

b’lieve i’m goin down

Matador

Hinne: 5

Tellijale Tellijale

«b’lieve i’m goin down» (kirjutatuna just nii) on Kurt Vile’i kuues sooloalbum ja moodustab loomingulise triloogia eelneva kahe («Smoke Ring For My Halo» ja «Wakin On A Pretty Daze») kauamängivaga. Sisuliselt on praeguse triloogia puhul tegemist Vile’i iseseisvumisega War On Drugsist, mille liige ta kunagi oli ja millega paralleele tema esimeselt kolmelt albumilt ikka otsiti. Ühtlasi on see uus kolmik ka kommertslikult edukam ja laiemale publikule arusaadavam muusika. Sellest ei tasu järeldada, et Vile on talendi kommertsi tehes «müünud». Pigem on ta hakanud üha paremat muusikat kirjutama, ja olles ülimalt omapärase ja eristuva stiiliga, on Vile loonud endale niši, mida varem lihtsalt olemas polnud ja millel nüüdseks on aina laienev kuulajaskond.

Uue albumi esimese poole kõla määrab suures osas ära Vile’i esimene instrument – bandžo, mis annab tema indi-folkrokilikule taustale erilise kantri ja bluegrass’i hõngu. Albumi teises pooles tuleb uue instrumendina mängu klaver ja kaob kantri, mis omakorda annab osale lugudele hoopis souliliku kõla. Tempo surutakse üha enam alla ja arranžeeringud on sellised, et kõlavat muusikat sobiks kuulata öösel üksi ja mõtiskledes. Lisades sellesse segusse veel omapärase laulmismaneeri ja huumori, joonistub välja Vile, kes kõlab teisiti kui teised (nominaalselt) sama muusikastiili viljelevad esinejad. Kõlab ka erinevalt varasemast Vile’ist, ja seda eriti albumi teises pooles.

23.10.2015 26.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto