Sisukord
Arvamus
Tänane leht
23.10.2015
Eesti Majanduse lühiuudised Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kohus otsustab, kas Savisaar jätkab linnapeana Palju õnne Toom ei lepi piirkonna esimeheks trügiva Simsoniga Keskerakond andis sularaha liikumise kohta vastused lk 4 augud all pildiallkiri lk 4 lühiuudised lk.4 2310 viimneveerg Ema jäi teovõimetu tütre EMT lepingu lõpetamisel hätta Majandus Majanduse lühiuudised Norra ei taha ja ei saa enam olla põhjamaade tankla Välismaa Augud koolimaja seinas meenutavad tulistamist Rünnak ehmatas Rootsit Välismaa lühiuudised Arvamus Märt Niidassoo: Suur-Karja piirangud – viimane mees laseb tule kustu? Juhtkiri: lootus ja tüli Tallinna südames Postimees 1930. aastal: metsniku salapärane surm – kas õnnetu juhtumine või mõrtsukatöö? Lugejakirjad Toomas Hendrik Ilves: Müürid, mida me ise püstitame Päeva karikatuur Maarja Vaino: Laulupeost ei piisa Henrik Roonemaa: Me peame rääkima Teslast, aga mida? Sport Tänak alustas tagasihoidlikult ManCity leidis endale lõpuks sangari Liivak: nii jätkates kaob korvpall viie aastaga Spordi lühiuudised Jalgpall nagu Kafka romaanis Tallinn Linnasüda nihkub mere äärde Tarbija Ema jäi teovõimetu tütre EMT lepingu lõpetamisel hätta Tartu Võrtsjärve ääres laiub liivakõrb Väike tüdruk kehastub tantsides moelavade diivaks Riigiarhivaar Priit Pirsko: digiajastu on kasvatanud arhiivi külastatavuse sajakordseks Erakool soovib järgmisel aastal avada gümnaasiumi Uues koolimajas lõpevad tunnid õhtul Eino Baskinit mängib kaks näitlejat üksi ja korraga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1930. aastal: metsniku salapärane surm – kas õnnetu juhtumine või mõrtsukatöö?

1 min lugemist

21. okt hommikul leiti Vaimastvere asundusest läbimineva Tartu-Tallinna maantee kraavist kummulikeeratud vankri alt kohaliku metsniku Peeter Vesteri surnukeha.

20. okt. oli P. Vester ühes teiste metsateenijatega Kuristal palga järel käinud ja sealt edasi Jõgeva alevisse läinud, kust hiljem koju hakanud tulema. Hommikul kella 6 ajal oli hobune vankrita ja päisteta koju ilmunud. Abikaasa, kes meest kõige öö oli oodanud, teatas kohe lähedalolevale väimehele, kes jalamaid ratsahobusega sõitis Vesterit otsima. Umbes 4 km kodust eemal maantee ääres kraavis lamas otsitav, keda juba varem kohalikud asunikud olid leidnud.

Kohalekutsutud arst ja politsei kaldusid arvamisele, et siin õnnetu juhtumisega tegemist on, põhjendades seda sellega, et Vesteri juures olev raha 110 kr. kui ka väärtasjad alles olid ja rinna peale oli arvatavasti hobune astunud vankri ümbermineku korral, mis võis juhtuda mõne auto vastutulekul. Ainult teadmatuks on jäänud, kes hobuse lahti rakendas, sest päitsed on seotud vankri külge, millest hiljem hobune enese vabastas ja koju läks.

Peeter Vester oli 68 aastat vana, elas abikaasaga Ripoka asunduses. Neil päevil oli Vester saanud 2 kuud puhkust ja kavatsenud oma dokumente korraldada, et siis täiesti pensionile jääda.

Laip toimetati Tartusse surma põhjuste selgitamiseks.

23.10.1930

Seotud lood
    22.10.2015 24.10.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto