T, 27.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Saakašvili ja Leedu püüdsid Gruusiale tähelepanu

Evelyn Kaldoja
, välisuudiste toimetuse juhataja
Saakašvili ja Leedu püüdsid Gruusiale tähelepanu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mihheil Saakašvili
Mihheil Saakašvili Foto: AFP/SCANPIX

Kuigi Madridis kulus valdav osa tähelepanust rändekriisile, olid platsis ja kõnelejate nimekirjas ka traditsioonilised Euroopa idaserva riikide figuurid – näiteks Ukrainast nii Julia Tõmošenko kui ka presidendipartei ülemraada fraktsiooni juht Juri Lutsenko, samuti Venemaa Demokraatliku Valiku esimees Vladimir Milov.

Kiires ja dramaatilises, vahetult enne teda aeglaselt dialoogi vajadusest rääkinud valgevenelasele selgelt kontrasti pakkunud toonis astus publiku ette Ukraina kuberneriks saanud endine Gruusia president Mihheil Saakašvili. Ta isegi deklareeris sissejuhatuseks, et saabus «kahe mütsiga»: Gruusia populaarseima opositsioonierakonna juhi ja Ukraina suurima piirkonna kubernerina.

«See, mida teeme Gruusias ja Ukrainas, on omavahel seotud,» märkis Saakašvili. «See on üks võitlus – Euroopa ideede eest. Ukraina ohverdab selle nimel elusid iga päev. See on suur Euroopa ohver. See on suur Euroopa lahing,» kuulutas Saakašvili hoogsalt. «See pole rahvuslik lahing.»

Tagasi üles