Sisukord
Tarbija
Postimees
24.10.2015
Eesti Palju õnne Narva Toomi pisaraid ei pühi. Või siiski? Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Nooruke irbis saab nime Eriüksus tegi üllatusrünnaku relvastatud kriminaalidele Tagakülg Taluniku armastus relvade vastu Varmas virtin Eesti lühiuudised lk 4 Džinn püsigu pudelis Ringkonnakohus jättis Edgar Savisaare ametisse ennistamata IRLi toetus kahanes rekordmadalaks Välismaa Saakašvili ja Leedu püüdsid Gruusiale tähelepanu Prantsusmaal hukkus bussitäis pensionäre Nõrgenev perekond Konservatiivide aastaüritus kasvas pagulaskongressiks Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1911. aastal: Venemaa nälgib Kuldne moelooja Võitleja tagasitulek Džinn püsigu pudelis Varmas virtin Päeva karikatuur Juhtkiri: vastuolusid Euroopas ei jäeta kasutamata Piret Kooli: Viro või Eesti Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Tiiu Kuurme essee: vaimukultuur ja mahulised mõõtsuurused Kultuur Teatris ikka valetatakse Luulehetk – hetk luules Mees kitarriga = diip? Uue satiiri sünnilugu: «Monty Pythoni» allikatel Punainimese agoonilised pihtimused Teise raamatu needus ehk igav Elviira Nädala plaat. Edmundi katkine kaleidoskoop Kuidas eri liiki puid üsna kaugelt ära tunda Nokturn üksikutele hingedele Kuldne moelooja Sport Spordi lühiuudised 24.10 Tänak kihutab Kataloonias kolmandal kohal Olümpiakomitee plaanib muuta sportlaste toetamise korda Võitleja tagasitulek Sportlased, kes teevad head Tarbija Tööpsühholoog: töötajad on muutunud töökeskkonna suhtes nõudlikumaks Tööandja maine sõltub suhtumisest töötajatesse AK Mees kitarriga = diip? Teatris ikka valetatakse Nädala plaat. Edmundi katkine kaleidoskoop «Viimne reliikvia» 25 aastat hiljem Nokturn üksikutele hingedele Kuidas eri liiki puid üsna kaugelt ära tunda Valitsus hädas töömeestega Koduliigas läheb karmiks Teeme rahval elu paremaks Viimane veerg Peeter Langovits: tagasivaade Kreml kasutab pagulaskriisis relvana paremäärmusparteisid Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Efektne rahvustüli rahvusvahelisele publikule Tiiu Kuurme essee: vaimukultuur ja mahulised mõõtsuurused Arter Haarav telemäng ootab küsimusi Suhkrust, tiigrist ja maasikavahust Milleks meile koolikokkutulekud? Selliseid mehi annab otsida! «Eesti rikkaim mees» elab tulevikus Lõputu võitlus umbluuga Ühe seminari protokoll Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tööpsühholoog: töötajad on muutunud töökeskkonna suhtes nõudlikumaks

1 min lugemist
Taimi Elenurm tööpsühholoog FOTO: Erakogu

Tööturu- ja palgauuringu psühholoogiliselt ootuspärane ja samas rõõmustav tulemus on see, et tähtsaimana on esikohal väide «töötajad tunnevad, et neid väärtustatakse ja et nad on olulised». Mida tööandjad saavad selle tunde tekitamiseks teha, võib kokku võtta nn 6T mudeliks: tasusta, tervista, tunnusta, (loo hea) töökeskkond, toeta tiimitööd ning täienda-koolita.

Tellijale Tellijale

Üllatavalt kõrgele kohale on tõusnud tervise hoidmise, hea töökeskkonna ja korras töövahendite teemad. Selle osas hakkavad meie töötajate ootused ja suhtumine arenenud maade töötajale järele jõudma. Tööandja mainele on hakanud mõju avaldama paljuräägitud Y- ja Z-põlvkonna teisenevad väärtused: mitte töö pole peamine, vaid tervislik töökeskkond, võimalus areneda, tore meeskond, head töövahendid ja töökorraldus, mis jätab aega ka isikliku elu elamiseks.

Ootuspäraselt tähtis on mainekujunduses tasustamise teema. Eesti tööandjad pööravad siiski üllatavalt vähe tähelepanu sellele, kui palju saab mainekujunduses ära teha läbipaistva ja läbiräägitud palgapoliitikaga. Selles osas erineb meie organisatsioonide personalijuhtimine oluliselt arenenud maade omast. Minu vestlused Mainori Kõrgkooli ja Tallinna Tehnikaülikooli halduskorralduse ning personaliarenduse ja -juhtimise üliõpilastega on näidanud, et palgasüsteemist teavad vähe isegi ettevõttes töötavad talendid ehk parimad. 

23.10.2015 26.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto