Sisukord
Arvamus
Tänane leht
24.10.2015
Eesti Palju õnne Narva Toomi pisaraid ei pühi. Või siiski? Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Nooruke irbis saab nime Eriüksus tegi üllatusrünnaku relvastatud kriminaalidele Tagakülg Taluniku armastus relvade vastu Varmas virtin Eesti lühiuudised lk 4 Džinn püsigu pudelis Ringkonnakohus jättis Edgar Savisaare ametisse ennistamata IRLi toetus kahanes rekordmadalaks Välismaa Saakašvili ja Leedu püüdsid Gruusiale tähelepanu Prantsusmaal hukkus bussitäis pensionäre Nõrgenev perekond Konservatiivide aastaüritus kasvas pagulaskongressiks Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1911. aastal: Venemaa nälgib Kuldne moelooja Võitleja tagasitulek Džinn püsigu pudelis Varmas virtin Päeva karikatuur Juhtkiri: vastuolusid Euroopas ei jäeta kasutamata Piret Kooli: Viro või Eesti Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Tiiu Kuurme essee: vaimukultuur ja mahulised mõõtsuurused Kultuur Teatris ikka valetatakse Luulehetk – hetk luules Mees kitarriga = diip? Uue satiiri sünnilugu: «Monty Pythoni» allikatel Punainimese agoonilised pihtimused Teise raamatu needus ehk igav Elviira Nädala plaat. Edmundi katkine kaleidoskoop Kuidas eri liiki puid üsna kaugelt ära tunda Nokturn üksikutele hingedele Kuldne moelooja Sport Spordi lühiuudised 24.10 Tänak kihutab Kataloonias kolmandal kohal Olümpiakomitee plaanib muuta sportlaste toetamise korda Võitleja tagasitulek Sportlased, kes teevad head Tarbija Tööpsühholoog: töötajad on muutunud töökeskkonna suhtes nõudlikumaks Tööandja maine sõltub suhtumisest töötajatesse AK Mees kitarriga = diip? Teatris ikka valetatakse Nädala plaat. Edmundi katkine kaleidoskoop «Viimne reliikvia» 25 aastat hiljem Nokturn üksikutele hingedele Kuidas eri liiki puid üsna kaugelt ära tunda Valitsus hädas töömeestega Koduliigas läheb karmiks Teeme rahval elu paremaks Viimane veerg Peeter Langovits: tagasivaade Kreml kasutab pagulaskriisis relvana paremäärmusparteisid Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Efektne rahvustüli rahvusvahelisele publikule Tiiu Kuurme essee: vaimukultuur ja mahulised mõõtsuurused Arter Haarav telemäng ootab küsimusi Suhkrust, tiigrist ja maasikavahust Milleks meile koolikokkutulekud? Selliseid mehi annab otsida! «Eesti rikkaim mees» elab tulevikus Lõputu võitlus umbluuga Ühe seminari protokoll Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1911. aastal: Venemaa nälgib

1 min lugemist
Tellijale Tellijale

Nälg. Venemaa nälgib. Mitte üksi nõndanimetatud nälja-aastatel, vaid alati. Hääd vilja-aastad, nagu minev ja üleminev, on ainult õnnelikud erandid, harilik nähtus on aga – kuigi seda just mitte näljaks ei nimetata – alatoitlus, pooltühi kõht. Ja sellega oldakse nii ära harjunud, et see kedagi imestama ei pane, see on niisama «loomulik» nähtus, nagu see, et Venemaa «joob».

Juba kolme-, neljasaja aasta eest peavad selleaegsed ajaraamatu kirjutajad tihti ja tihti suurtest nälgimistest teatama, mis Moskvas ja mujal olnud, ja nendest abinõuudest, mis Moskva tsaarivalitsus selle häda vastu tarvitusele võtta katsunud. Abiga, mis valitsuse poolt näljahädalistele määrati, oli lugu niisamasugune, nagu praegugi: ta oli väga puudulikult ja halvasti korraldatud, ikaldusekohtadesse saadetav vili tikkus hiljaks jääma, sest teed olivad väga halvad. Üks näitus hiljemast ajast. 1989. a. saadeti Permi ja Vjatka kubermangu talupoegadele talvevilja külviks seemet, saadetus ei jõudnud aga pärale, sest ta külmas laevade pääl jõgedel jää sisse.

23.10.2015 26.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto