E, 26.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Konservatiivide aastaüritus kasvas pagulaskongressiks

Evelyn Kaldoja
Konservatiivide aastaüritus kasvas pagulaskongressiks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ungari ja Horvaatia piiril.
Ungari ja Horvaatia piiril. Foto: Reuters/ScanPix

Isegi oma nime on Euroopa kontinent saanud Liibanoni migrandilt – printsess Europelt, kelle Zeus röövis ja siia kontinendile maha pani, meenutas Portugali eurosaadik Paulo Rangel sel nädalal Madridi parteipere aastakongressile saabunud kaaskonservatiividele.

Valdav enamik Hispaania pealinna selle riigi võimupartei Rahvaerakonna kutsel saabunud Euroopa Rahvaerakonna (EPP) parteipere liikmeid oma esinemistes probleemi sama romantiliselt ei sõnastanud. Nagu niisugustel üritustel tavaks, kõneles igaüks sellest, kust tal parajasti king pigistab. Sellegipoolest domineeris rändekriis kõigil aruteludel ja kõrvalüritustel nii tugevalt, et üritust võinuks sama hästi ka migratsioonikonverentsiks nimetada.

Ürituse ootamatuim esineja oli Viktor Orbán. Pole kahtlustki, et nii mõnegi EPP parteipere funktsionääri jaoks on Ungari peaminister nagu «Tujurikkuja» onu Heino. Lähisugulane, keda peab kutsuma, aga kelle saabumine paneb õhtu otsa hinge kinni hoidma.

Tagasi üles