Sisukord
Arvamus
Tänane leht
26.10.2015
Eesti Kaitsevägi võib liituda ISISe-vastase ühisrindega Viis liiklusregistri eksamineerijat said kuriteokahtlustuse Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Tagakülg Dilbert Noortebänd 2015 võitja on Abandoned Elysium Viis liiklusregistri eksamineerijat said kuriteokahtlustuse Savisaar võõrustas Hundisilmal piirkonnajuhte Eesti lühiuudised Suur-Karja tänava pidulisi kohalike elanike mured ei huvita Esikülg 26. oktoober Pentus viioldab Avo Viiolist võimsamalt Majandus Töösturid: Eesti uus alkoholipoliitika toob kasu Soomele Välismaa Mariupoli valijad jäid pika ninaga Brüsselis käis Junckeri eestvedamisel koos kriisikiirabi Gál: migrantide agressiivsus oli šokk Poolas koidab valimisvõit konservatiividele Stubb: tõenäoliselt näeme pagulaste hulga kasvu Arvamus Jaak Jõerüüt: Annuška ja vahva sõdur Švejk põgenikekriisi lahendamas Triin Pohlak: tervislik eluviis algab kodust ja koolist Nils Niitra: ekskursioon surnukuuri Juhtkiri: hambutu riik Postimees 1926.aastal: Norra karsklaste lootus rahvahääletusel Mariel Gregor: «Makske ise oma eraharidus kinni, raisk!»? Kultuur NO99 toob inimliku kõntsa nähtavale Sport Varrak: mäng polnud ideaalne, aga plusspoolel Spordi lühiuudised Parim vehkleja koondisest väljas? Noorte võim, mis võib kesta aastaid Tänak Kataloonia rallist: olin rahul asfaldil näidatud kiirusega Legendi närvid ütlesid üles NBA uus hooaeg: favoriitide küllus, noor staar ja unikaalne lätlane Tarbija Ellu jäävad vaid need, kes nalja ei mõista Tartu Inimesed hülgavad oma pikaaegse sõbra Talgulised leidsid veest padruneid Kunstirõõm asendus masendusega Detektoristide esimene leid lõi laineid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Triin Pohlak: tervislik eluviis algab kodust ja koolist

5 min lugemist
Triin Pohlak FOTO: Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts

Ülekaalulisus on Eestis probleem nii laste kui ka täiskasvanute hulgas. Triin Pohlak arstiteaduse üliõpilaste seltsist kirjutab, mida saavad teha riigivõim, lapsevanemad ja koolid, et Eesti laste tervisekäitumine tagaks neile terve ja rõõmsa täiskasvanuelu.

Tellijale Tellijale

Sotsiaalne keskkond, ühiskondlikud normid ning kodust kaasa antud väärtushinnangud mõjutavad noort inimest nii otseselt kui kaudselt palju aastaid. Samamoodi mõjutavad last mitmesuguste tõekspidamiste taustal tekkida võivad tervisekahjustused. Näideteks võib siinkohal tuua laste vaktsineerimata jätmise või äärmusliku taimetoitluse.

Viimasel ajal on Eesti elanikkonna ülekaalulisus aktuaalne teema nii täiskasvanutest kui ka lastest rääkides. 2009/2010. õppeaastal 11–15-aastaste kooliõpilaste seas tehtud rahvusvahelise tervisekäitumise uuringu (HBSC – Health Behaviour of School-aged Children) raportis märgiti, et nimetatud vanusegrupis on 17 protsenti poistest ja 11 protsenti tüdrukutest rasvunud või ülekaalulised.[1] Enam-vähem sama on näidanud Eesti koolitervishoiu mõõtmistulemused.[2] Teiste uuringus osalenud Euroopa riikide ning USA ja Kanadaga võrreldes ei ole Eesti olukord iseenesest veel väga halb, kuid üha enam muret teeb ülekaalulisuse aina suurenev levik. Ülekaalulisus ja rasvumine oma lühi- ja ka pikaajalise mõjuga on tõsine oht tervisele ning psühhosotsiaalsele heaolule.

24.10.2015 27.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto