K, 6.12.2023

Brüsselis käis Junckeri eestvedamisel koos kriisikiirabi

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jean-Claude Juncker.
Jean-Claude Juncker. Foto: PP

Eile toimus Euroopa Komisjoni juhi Jean-Claude Junckeri eestvedamisel kokku kutsutud ELi minitippkohtumine, kus lahendusena pakilisele rändekriisile pakuti võimalust saata migrandivoo aeglustamiseks ELi piiridele Lääne-Balkani riikidega juurde sadu piirivalvureid.

Brüsselis toimunud kohtumisest võtsid osa migrantidest rohkem mõjutatud Austria, Bulgaaria, Horvaatia, Saksamaa, Kreeka, Ungari, Rumeenia ja Sloveenia, kuid kohale olid kutsutud ka ELi kandidaatriikide Albaania, Serbia ja Makedoonia riigipead ning pagulasabiorganisatsioonide esindajad.

ELi liidrid üritavad lisaks veenda Serbiat pakkuma peavarju rohkematele pagulastele ning sarnaselt ELi-Türgi tegevuskavaga lubatakse riigile vastutasuks rahalist abi ja paremaid poliitilisi väljavaateid, teatas eile anonüümne ELi allikas portaalile EUObserver.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles