Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (7) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (19) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (17) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus (1) Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (4) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kunstirõõm asendus masendusega

4 min lugemist
Tartu ülikooli kunstide osakonna maalistuudios, mis tegutseb Toomel vanas anatoomikumis, oli reede pärastlõunal molberti taga kaks üliõpilast. Jekaterina Aleksejeva õpib slaavi filoloogiat ja võtab maalimist kõrvalainena, Paap Nõmm on aga teise kursuse maalikunstitudeng. FOTO: Kristjan Teedema

Kevadel lehvis pärast mõnda pingelist kuud Tartu ülikoolis maalikunsti õppi­jate ja õpetajate hulgas ning linna kunstiringkondades rõõm, et maaliõpe ikkagi jääb alma mater’isse alles. Läinud nädalal võttis aga maad masendus.

Tellijale

Kolmapäeval andis rektor Volli Kalm kõigepealt silmast silma asjaosalistele ja seejärel pressiteate vahendusel üldsusele teada, et Tartu ülikooli (TÜ) ja Tartu kõrgema kunstikooli (TKK) ühise plaani kohaselt jätkub maalikunsti esimese astme kõrgharidus TKKs.

TÜs eraldi maalikunsti magistriõpet ei jätkata, ent seal saab edasi õppida kunsti- ja käsitöö õpetaja ning kultuurikorralduse magistriõppes. Selline ümberkorraldus võimaldab paremini tagada kunstiõpingute kvaliteeti ja konkurentsivõimet nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil, leiavad mõlemad kõrgkoolid.

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto