Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
26.10.2015
Eesti Kaitsevägi võib liituda ISISe-vastase ühisrindega Viis liiklusregistri eksamineerijat said kuriteokahtlustuse Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Tagakülg Dilbert Noortebänd 2015 võitja on Abandoned Elysium Viis liiklusregistri eksamineerijat said kuriteokahtlustuse Savisaar võõrustas Hundisilmal piirkonnajuhte Eesti lühiuudised Suur-Karja tänava pidulisi kohalike elanike mured ei huvita Esikülg 26. oktoober Pentus viioldab Avo Viiolist võimsamalt Majandus Töösturid: Eesti uus alkoholipoliitika toob kasu Soomele Välismaa Mariupoli valijad jäid pika ninaga Brüsselis käis Junckeri eestvedamisel koos kriisikiirabi Gál: migrantide agressiivsus oli šokk Poolas koidab valimisvõit konservatiividele Stubb: tõenäoliselt näeme pagulaste hulga kasvu Arvamus Jaak Jõerüüt: Annuška ja vahva sõdur Švejk põgenikekriisi lahendamas Triin Pohlak: tervislik eluviis algab kodust ja koolist Nils Niitra: ekskursioon surnukuuri Juhtkiri: hambutu riik Postimees 1926.aastal: Norra karsklaste lootus rahvahääletusel Mariel Gregor: «Makske ise oma eraharidus kinni, raisk!»? Kultuur NO99 toob inimliku kõntsa nähtavale Sport Varrak: mäng polnud ideaalne, aga plusspoolel Spordi lühiuudised Parim vehkleja koondisest väljas? Noorte võim, mis võib kesta aastaid Tänak Kataloonia rallist: olin rahul asfaldil näidatud kiirusega Legendi närvid ütlesid üles NBA uus hooaeg: favoriitide küllus, noor staar ja unikaalne lätlane Tarbija Ellu jäävad vaid need, kes nalja ei mõista Tartu Inimesed hülgavad oma pikaaegse sõbra Talgulised leidsid veest padruneid Kunstirõõm asendus masendusega Detektoristide esimene leid lõi laineid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kunstirõõm asendus masendusega

4 min lugemist
Tartu ülikooli kunstide osakonna maalistuudios, mis tegutseb Toomel vanas anatoomikumis, oli reede pärastlõunal molberti taga kaks üliõpilast. Jekaterina Aleksejeva õpib slaavi filoloogiat ja võtab maalimist kõrvalainena, Paap Nõmm on aga teise kursuse maalikunstitudeng. FOTO: Kristjan Teedema

Kevadel lehvis pärast mõnda pingelist kuud Tartu ülikoolis maalikunsti õppi­jate ja õpetajate hulgas ning linna kunstiringkondades rõõm, et maaliõpe ikkagi jääb alma mater’isse alles. Läinud nädalal võttis aga maad masendus.

Tellijale Tellijale

Kolmapäeval andis rektor Volli Kalm kõigepealt silmast silma asjaosalistele ja seejärel pressiteate vahendusel üldsusele teada, et Tartu ülikooli (TÜ) ja Tartu kõrgema kunstikooli (TKK) ühise plaani kohaselt jätkub maalikunsti esimese astme kõrgharidus TKKs.

TÜs eraldi maalikunsti magistriõpet ei jätkata, ent seal saab edasi õppida kunsti- ja käsitöö õpetaja ning kultuurikorralduse magistriõppes. Selline ümberkorraldus võimaldab paremini tagada kunstiõpingute kvaliteeti ja konkurentsivõimet nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil, leiavad mõlemad kõrgkoolid.

24.10.2015 27.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto