Sisukord
Kirjandus
Postimees
27.10.2015
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Eesti lühiuudised Dilbert Tagakülg Sajad vabatahtlikud otsivad Võrus kadunud noormeest Savisaar ootaks piirkondadelt selget eelistust Esikülg 27. oktoober Isiklikud andmed muutuvad üha väärtuslikumaks varaks Altkäemaksu andnud jäävad juhiloast ilma Kiyosaki näeb tulekul maailma suurimat majanduskriisi Lisataks lihtsama sõidueksami eest – 200 eurot «Eesti laulu» võidulaul võib kõlada ka vene keeles Majandus Majanduse lühiuudised Alkoholitootjad nõuavad Ossinovskilt sõnade tagasivõtmist Arengufondi vajalikkuses ei olda kindlad Välismaa 16-aastane Ida-Ukraina nooruk: juhtisin sõjas pataljoni Ukrainlased on valimistest tüdinenud Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: määritud mainega amet Lugejate kirjad Rein Veidemann: 150 aastat unustust ehk veel kord Estoniast Postimees 1909. aastal: kool ei tunne kodu Marju Lauristin: kes näeb ja mõistab, see vastutab Airi Värnik: alkoholimüüdid ja tegelikkus (1) Toomas Vara: kas maailm on liikumatu pilt? Kultuur Mart Kadastik on esimest korda elus vaba mees Sport Spordi lühiuudised Norbert Hurt: kes tööd ei tee, selle tahe pole aus Iidol Senna jälgedes: Hamiltoni elu kõige õnnelikum hetk Rock klaarib eurosarjas Balti liiga arveid Tarbija HTC otsib võimalusi ellu jääda Tartu Rock alustab eurosarja Leedu vastu Madruse tänav võib taas sama nime saada Uus teelõik tõi uued kiirused Kaovad punakotkaste viis viimast hoonet Naermise üle mõtlikult muiates Tekstiilikad kolmandalt kursuselt tõusevad lendu Eesti noored kutsuvad Suurbritanniasse õppima Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Kadastik on esimest korda elus vaba mees

8 min lugemist
  • Mart Kadastik peab oma elus kõige huvitavamaks ikkagi ajakirjanikutöö aega
  • Mida lugeja romaanilt ootab, ei lähe kirjutamise ajal Kadastikule korda
  • Sel nädalal müüki jõudnud romaani «Eluaegne» tõukeks on inimese kahestumine
  • Kadastik ei soovi end siduda kohustustega, sest soovib jätkata kirjutamisega
Eesti Meedia kauane juhatuse esimees, ajakirjanik Mart Kadastik oma raamatuga «Eluaegne» restoranis Massimo. FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

Kolmkümmend kaheksa aastat tagasi alustas ajakirjanik Mart Kadastik tööd Tartus Gildi tänava majas, majas, kus praegu asub Postimehe Tartu toimetus. Toona kandis ajaleht küll Edasi nime. Kadastik on olnud Postimehe peatoimetaja, omanike esindaja, ka omanik. 2015. aasta sügisest on Mart Kadastik aga tavaline Postimehe tellija, lugeja.

Tellijale Tellijale

Kadastik tunnistabki, et viimase poole aastaga on ta hakanud paljusid asju teistmoodi nägema. Sealhulgas enda varasemat tööd kontsernijuhina ja ülemuseks olemist üldisemalt. Temas on süvenenud arusaam, et kui seitse direktorit on seitse päeva järjest kadunud, ei lähe see lugejatele ega õigupoolest kellelegi korda.

«Kui aga seitse head ajakirjanikku seitse päeva jutti ei kirjuta, tajuvad lugejad seda kiiresti, ja märkavad seda ka direktorid, sest nende jalgealune hakkab siis võbelema. Olen jõudnud järeldusele, et firmale annavad väärtuse eelkõige vahetud loojad, mitte niivõrd tubli haldusaparaat. Ja ka meediaäri osutub edukaks ainult siis, kui selle käivitavaks jõuks on loomingulisus,» tunnistab aastaid Eesti suurimat meediaäri juhtinud Mart Kadastik. 

26.10.2015 28.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto