Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ukrainlased on valimistest tüdinenud

Naine Kiievi valimisjaoskonnas - temalaadseid oli ukrainlaste seas vaid ligi kolmandik. FOTO: SCANPIX

«Ukraina kohalikud valimised olid võitluslikud ja põhijoontes hästi organiseeritud. Kampaania näitas üldiselt austust demokraatliku protsessi vastu.» 

Tellijale Tellijale

Nõnda iseloomustatakse pühapäevaseid kohalike omavalitsuste valimisi Ukrainas Euroopa Koostöö- ja Julgeolekuorganisatsiooni (OSCE) vaatlejate raportis. Rahvas sai otsustada rohkem kui 10 000 omavalitsuse liikmete üle – välja arvatud neis Donetski ja Luganksi oblasti regioonides, kus on võimul Kiievi-vastased separatistlikud mässulised. «Suuremas osas riigist suutis valimisjaoskondade personal tagada valijatele õiguse anda oma hääl – vaatamata valimisseaduse ähmasusele,» öeldakse raportis.

Venemaa tõlgenduse järgi demonstreerisid valimised seda, et Ukraina elanikud on oma võimudest tüdinud. «Ühelt poolt hakkab rahvas väsima võimude pruunist pseudopatriootlikust retoorikast, teiselt poolt ei usu nad täielikult, et midagi saaks valimiste teel lahendada,» vahendab agentuur Tass riigiduuma välisasjade komitee esimest aseesimeest Leonid Kalašnikovi. Eri hinnangute järgi käis hääletamas ligi kolmandik valimisõiguslikest inimestest.

26.10.2015 28.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto