Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

16-aastane Ida-Ukraina nooruk: juhtisin sõjas pataljoni

Noored Ida-Ukraina sõdalased mundris poseerimas – mis tulevik neid ootab, ei tea keegi. FOTO: 36.0N.ru

Alaealistest sõduritest oleme harjunud kuulma Aafrikas ja Afganistanis, kuid neid võib leiduda ka Eestile tunduvalt lähemal – Ukrainas.

17-aastase Jaroslaviga sain ma tuttavaks Altševskis metallurgide päeva kontserdil.  Ta oli selline sitke, lühike tüüp, mulle  vaevalt õlani. Sõbralik ja sellise vene provintsikuttidele omase enesekindla silmavaatega. 

Tellijale Tellijale

Altševsk asub Ukrainas Luganski oblasti selles osas, mis tahab Kiievist lahku lüüa. Septembris toimuv metallurgide päev on Altševskis üks aasta suursündmusi, sest linna uhkus ja peamine tööandja on aastakümneid olnud metallurgiakombinaat koos koksikeemiatehasega. Sõja tõttu töötavad mõlemad praegu vaid osaliselt.

Kontserdil oli kohal palju noori. Sõja ajal (aga vaherahu oli kestnud alles vaevalt paar nädalat ning polnud sugugi kindel, kas see jääb pidama) korraldatakse üldiselt harva pidusid. Paljudel olid seljas laigulised vormid, paljud kandsid särke kirjaga «Novorossija». Nagu ka Jaroslav.

26.10.2015 28.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto