Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kaovad punakotkaste viis viimast hoonet

Lammutamisele määratud Kasarmu 3 oli kunagi Nõukogude ohvitseride ühiselamu, mis asus kinnisel alal. Nüüd ei püsi maja aknad-uksed enam kinni, eelmisel nädalal käisid päästjad seal tuld kustutamas pea iga päev. FOTO: Margus Ansu

Tartus asunud Vene sõjalennuvälja staabid, kasarmud ja hulk teisi tondilosse on viimase kolme aastaga läinud kõige kaduva teed. Lõpp paistab, varsti lammutatakse viimasedki sedalaadi hooned.

Tellijale Tellijale

Ühest lammutamisele määratud majast, Kasarmu 3 asunud ohvitseride ühiselamust, on saanud tõeline kirstunael: eelmisel nädalal käisid päästjad selles tühjas neljakorruselises majas tuld kustutamas pea iga päev.

«Eelmisel neljapäeval lasime maja aknad-uksed kinni lüüa, reede lõuna ajal olid need kõik veel kinni, aga sama päeva õhtul oli hoones jälle tulekahju,» andis selle tondilossi argipäevast lühiülevaate Tartu linnavalitsuse linnamajanduse osakonna majandamisteenistuse vanemspetsialist Marje Kibal.

26.10.2015 28.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto