T, 21.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hispaania aitab Vene mereväge Vahemere lääneosas

Evelyn Kaldoja
Hispaania aitab Vene mereväge Vahemere lääneosas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mullu Peterburis pidulikult vette lastud Venemaa moodne allveelaev Novorossiisk väisas Ceutat kaks kuud tagasi.
Mullu Peterburis pidulikult vette lastud Venemaa moodne allveelaev Novorossiisk väisas Ceutat kaks kuud tagasi. Foto: AFP/SCANPIX

Kui Vahemere idaosas Tartusi mereväebaasi hoidmise nimel peab Venemaa Süüriasse saatma hävitajaid ja eriväelasi, siis lääneservas käivad asjad märksa libedamalt: nad on palavalt oodatud külalised Schengeni tsoonis, Hispaania territooriumil Ceuta sadamas.

«Ajal, kui Venemaa jätkab Krimmi ja Ida-Ukraina piirkondade okupatsiooni, pakuvad mõned Euroopa riigid Venemaale sõjalist toetust,» märkisid Luke Coffey ja Nile Gardiner hiljutises Heritage Foundationi logo alt all ilmunud artiklis.

«Neist kõige silmatorkavam on Hispaania, kes lubab Vene mereväel regulaarselt kasutada oma sadamaid,» jätkasid nad. «Alates sellest, kui Venemaa tungis 2014. aasta märtsis Krimmi, on ühtekokku vähemalt 20 Vene mereväe alust külastanud Hispaaniat, et tankida ja varusid täiendada.» Hävitajad, fregatid ja amfiibsed ründelaevad – kõik on regulaarsed külalised.

Märksõnad
Tagasi üles