R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Peeter Tulviste hea mõte vääristab pinki

Aime Jõgi
, reporter
Peeter Tulviste hea mõte vääristab pinki
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Margus Ansu

Eilsest asub Toomel pargipink, mille seljatoel on kirjas psühholoogiaprofessor Peeter Tulviste hea mõte: «Maailma ilu on selle mitmekesisuses.»

Eilsel pingitseremoonial pidas nauditava kõne luuletaja Hando Runnel (vasakul), kes oli leidnud seitse mõtet, kuidas pinki esile tõsta. Ta põhjendas oma kõne ülesehitust sellega, et seitse on maagiline arv ning et ka Jakob Hurt keskendus 1894. aastal peetud laulupeokõnes just seitsmele punktile.

«See pink on professor Peeter Tulviste pink,» kõlas esimene punkt. Runnel jätkas, et see pink on ka Tartu ülikooli sümbol ja pikk pink söögilaua juures on olnud igas kodus. Ka algkoolis on olnud pingid, kus on kahekesi või ka kolmekesi kõrvuti istutud.

Ja pink võib Runneli meelest olla lihtsalt asi, millel unistada, ahastada, igatseda ja uusi töid välja mõelda. Edasi – kõrtsipink, mis ei ole mitte ainult patupaik, vaid koht, kus vabadust ja rõõmu tunda. Ning lõpuks – kirikupink, kus tuleb kuulata jutlusi ja õpetusi, mis sest, et need pole päris õiged ega ka päris valed mitte.

Juubilar Peeter Tulviste istus samal ajal pingil, kuulas ja muudkui muheles.

Märksõnad
Tagasi üles