Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kiire internet tekitas suure tüli

FOTO: Pm

Illusioonid Eesti internetivõrgustiku harmoonilisest laienemisest purunesid 17. oktoobril, kui paljude Eesti IT-arengu eest vastutajate ja meediaettevõtete kirjakasti laekus pressiteade Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutuselt (ELASA).

Tellijale Tellijale

Sõnum ise oli pealtnäha lihtne ja lakooniline: sihtasutuse nõukogu ja selle juhatuse ainus liige Olav Harjo ei saa enam omavahel läbi ning seetõttu lähevad nende teed jaanuari lõpus lahku. Tõenäoliselt oli teade poolte vahel kokku lepitud, kuid Harjo lihtsalt niisama igavalt lahkuda ei kavatsenud.

Imestus selle üle, kuidas küll kõik Euroopa Liidu vastava abiprojekti rahad ikka ja jälle ühe sihtasutuse – ELASA – kätte langevad ja miks hea internet kuidagi tarbijateni ei jõua, oli kestnud muidugi aastaid. Sihtasutuse, mille on moodustanud siinsed suuremad telekommunikatsiooniettevõtted, et EstWini egiidi all vedada interneti põhimagistraalideks olevad valguskaablid üle kogu Eesti ja sealhulgas ka oma mobiilimastideni, et läbi nende mobiilset andmesidet lõpptarbijatele pakkuda – loomulikult tasu eest.

28.10.2015 30.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto