Sisukord
Välismaa
Postimees

Toimekas pastor avab asüülitaotlejatele soomlaste koduuksed

5 min lugemist
Helsingi Kallio koguduse pastor Marjaana Toiviainen. FOTO: SCANPIX

Helsingi Kallio koguduse pastor Marjaana Toiviainen on loonud Facebooki-grupi, mille kaudu saavad tavalised inimesed majutada Soome saabunud varjupaigataotlejaid. Refugees Welcome nimelise grupiga oli eilse seisuga liitunud ligikaudu 4050 inimest.

Tellijale Tellijale

Õhtupoolikul kogudusemajja jõudes võtab meid vastu energiline punaste juustega noor naine. Marjaana Toiviainen esindab kõike muud kui meil levinud arusaama, milline üks pastor peaks välja nägema. Kuid see on vaid väline pool: aktiivne kirikuõpetaja toimetab suure kirega mitmel rindel, tol õhtul näiteks viis ta just läbi klubikohtumist puuetega inimestele.

Praegu kulub palju tema energiast asüülitaotlejate harimisele. «Oluline on suurendada teadlikkust, et vastuvõtukeskuse asemel kodumajutuses elamine on täiesti seaduslik,» rõhutab Toiviainen, kes on võtnud oma ülesandeks muuta see võimalus Soomes mugavaks ja hästi toimivaks. Varjupaigataotluse esitanud isikule tähendaks see, et ajal, mil ta ootab oma avaldusele vastust, elab ta vastuvõtukeskuse asemel ajutiselt kellegi kodus.

28.10.2015 30.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto