«Me oleme F1 tiim, mitte tsirkus.»

Ferrari juht Maurizio Arrivabene selgitas, miks nad erinevalt teistest tiimidest ei lõbustanud rahvast USA etapi kvalifikatsiooni eel, mida tuli vihma tõttu pikalt oodata.

KORVPALL

Anderson aitas klubi Euroliigas võiduni

Naiste korvpalli Euroliigas sai Merike Andersoni koduklubi Castors Braine Mithra teisipäeva õhtul kolmandast mängust teise võidu, kui koduplatsil alistati 73:60 hispaanlaste Spar Citylift Girona. Braine võitis poolaja suurelt 40:21. Belgia tippklubi võidus ei tekkinud korrakski kahtlust, sest enne viimast veerandit oli nende edu 59:39. Neljas veerand kuulus küll Gironale 21:14, kuid suures plaanis see midagi ei muutnud ning Andersoni koduklubi sai 13-punktise võidu. Anderson tegi kaasa 18 minutit ja tõi kolm punkti.

0:2 kaotas Eesti U17 jalgpallikoondis EM-valikturniiril Ukrainale.

JALGPALL

Kohtuniku surnuks peksnud noored said võistluskeelu

2012. aasta detsembris andsid viis Hollandi noorjalgpallurit äärekohtunik Richard Nieuwenhuizenile niivõrd kõvasti peksa, et mees suri saadud vigastustesse haiglas. Sellel nädalal määras Hollandi jalgpalliliit viiest peksjast neljale eluaegse võistluskeelu. Intsident leidis aset Almeres toimunud Nieuw Sloteni ja Buitenboysi U17 vanuseklassi mängu ajal. Viis mängijat polnud äärekohtuniku tööga rahul ning läksid 41-aastasele mehele kallale. Nieuwenhuizen suri järgmisel päeval haiglas.

JALGPALL

Blatter tunnistas, et Venemaale anti MM ilma hääletuseta

Rahvusvahelise Jalgpalliliidu (FIFA) president Sepp Blatterväitis, et 2018. aasta MMi saaja ehk Venemaa otsustati juba enne vastavat hääletust. 2018. aastal Venemaal ja 2022. aastal Kataris toimuvad jalgpalli maailmameistrivõistlused on pakkunud rohkelt kõneainet ning juba eelmise aasta kevadel asuti uurima, kas kahe eesootava suurturniiri võõrustajate valikul toimiti seaduspäraselt. FIFA president Sepp Blatter tunnistas nüüd aga ootamatult, et 2018. aasta MMi toimumispaik otsustati ära juba enne FIFA täitevkomitee hääletust. «2010. aastal oli meil MMide teemal diskussioon ja otsustasime langetada topeltotsuse. MMide asjus leppisime kokku, et viime turniiri Venemaale, sest see pole kunagi Venemaal olnud,» väitis Blatter Venemaa uudisteagentuurile TASS antud avameelses intervjuus, et hääletamist Venemaa MMi puhul polnudki.

Santos jõudis karikasarjas edasi

Jalgpalli karikavõistlustel alistas eilses 1/8-finaalis esiliiga meeskond Tartu FC Santos teises liigas mängiva FC Nõmme Unitedi. Tartu meeskond oli juba 15. minutiks Jarmo Aaviste kahest väravast 0:2 juhtimas, aga 29. minutil tõi Nõmme poolt skoori 1:2 tabloole Ander Ott Valge. Enne poolaja lõppu lõi Alar Alve Santose kolmanda värava, teisel poolajal skoori ei tehtud ja nii sai Santos 3:1 võidu.

Serviti alistas meistriliigas Viljandi

Käsipalli Eesti meeste meistriliiga teise ringi esimeses voorus kohtusid liiga liidrite hulka kuuluvad Põlva Serviti ja Viljandi HC. Kodusaalis mänginud Serviti alustas kohtumist kindlalt ja avapoolaja järel juhiti juba 23:14, lõppskooriks kujunes 37:24. Põlva parimana viskas Henri Sillaste kümme väravat, Viljandi resultatiivseim oli 14 väravaga Kristo Voika.